کنسرت همایون شجریان و پورناظری‌ها در جشنواره مراکش

۰۸اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

موسیقی > کنسرت – ارکستر
همایون شجریان در کنار بادران پورناظری اوایل خرداد کنسرتی را در جشنواره موسیقی مراکش به صحنه می‌برند.

به گزارش خبرگزاری هنر، تهمورس پورناظری با اعلام این خبر گفت: امسال این جشنواره، بخشی را با عنوان «جاده‌ موسیقایی ابریشم» در تقویم خود گنجانده که دربردارنده‌ اجرای هنرمندان هشت کشوری ا‌ست که روزگاری در مسیر جاده‌ ابریشم قرار داشته‌اند و مغرب و مشرق دنیای قدیم را به هم پیوند می‌دادند.

این آهنگساز در ادامه افزود: هدف از این بخش، گذرى فرهنگی- موسیقایی در مسیر این راه بازرگانى فرهنگى است؛ که شجریان و پورناظرى ها به عنوان نماینده موسیقی ایران به این جشنواره‌ معتبر موسیقى دعوت شده اند. وی همچنین تصریح کرد: دوازدهمین دوره این جشنواره در ۹ روز، از سوم تا یازدهم خردادماه به اجرا درمی‌آید. ج

شنواره‌ بین‌المللی موازین هر ساله با شرکت ستارگان نامدار جهان، استعدادهای جوان، و هنرمندان نوظهور مراکش در چند شاخه‌ جداگانه برگزار می‌شود.

به گفته پورناظری این اجرا اولین اجرای همایون شجریان با برادران پورناظری در قاره آفریقا است که شامل اجرای آثاری از کیخسرو پورناظرى و سهراب و تهمورس پورناظرى خواهد بود. در این اجرا تهمورس پورناظری(تار، تنبور، بربت) سهراب پورناظری(کمانچه، تنبور) و حسین رضایی‌نیا(سازهای کوبه‌ای) همایون شجریان را همراهی خواهند کرد.


RSS
منبع:همشهری آنلاین
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ