کودکان ایرانی با بهره گیری از فرهنگ انسان ساز اسلام می توانند الگویی جهانی باشند

پیام رییس جمهور به بیست و ششمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان؛

رئیس جمهور در پیامی به جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان ابراز امیدواری کرد، کودکان و نوجوانان عزیز کشورمان با بهره گیری بیشتر از فرهنگ زلال و انسان ساز اسلام و با همت و تلاش مضاعف، الگوی بی بدیلی برای همه کودکان و نوجوانان سراسر عالم باشند.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، کودکان و نوجوانان عزیز کشورمان با بهره گیری بیشتر از فرهنگ زلال و انسان ساز اسلام و با همت و تلاش مضاعف، الگوی بی بدیلی برای همه کودکان و نوجوانان سراسر عالم باشند.
 
متن پیام محمود احمدی نژاد به شرح زیر است:
 

بسم الله الرحمن الرحیم
 
اللهم عجل لولیک الفرج و االعافیه والنصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه
 
با برگزاری این جشنواره بزرگ ،بار دیگر بهار سینمای کودک و نوجوان را در دیار هنرپرور اصفهان جشن می گیریم تا شاهد درخشش و بالندگی هنرمندان جوان کشور عزیزمان باشیم .
 
این رویداد فرهنگی ارزشمند که در پرتو عزمی همگانی و با بهره گیری از آموزه های غنی و متعالی معارف اسلامی انجام می پذیرد، میتواند پاسخگوی نیازهای انسانهای آزاده و حقیقت جو در گستره عالم باشد که تشنه هنری ناب با ویژگی های اخلاقی و انسانی اند.
 
با توجه به اینکه هنر تصویری و تاثیرگذار سینمای کودک و نوجوان ایران جایگاهی شایسته در سطح جهان دارد، این جشنواره از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و فرصت مغتنمی برای دستیابی به نیازهای هنری و فرهنگی پویاترین قشر جامعه یعنی کودکان و نوجوانان است که سرنوشت آینده کشور را رقم خواهد زد. ما امروز شاهد رشد علمی کشور در همه عرصه ها هستیم. حرکت نویدبخش در حوزه های فرهنگی و هنری نیز در سایه توجهات ویژه به هنرمندان جوان اوج خواهد گرفت.
 
بی شک همانگونه که تلاشهای ثمر بخش علمی نخبگان ما الهام بخش بسیاری از کشورهای جهان گردیده، حرکت در جهت تولید آثار سینمایی کودک و نوجوان نیز میتواند نگاه ها را متوجه نبوغ و ارزشهای جوانان ما نماید.
 
با آرزوی توفیق روز افزون برای همه دست اندرکاران این جشنواره با ارزش، امیدوارم کودکان و نوجوانان عزیز کشورمان با بهره گیری بیشتر از فرهنگ زلال و انسان ساز اسلام و با همت و تلاش مضاعف، الگوی بی بدیلی برای همه کودکان و نوجوانان سراسر عالم باشند.
 
عزت و سربلندی همه کسانی که با فعالیتهای هنری خود ذهن، اندیشه ودل انسانها را با پیام رهایی بخش اسلام نورانی می سازند، در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عح) از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.
 
دکتر محمود احمدی نژاد
 
رییس جمهوی اسلامی ایران

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *