کودکان طلایه داران روز جهانی کودک در موزه دارآباد

مرداد ۱۳۹۹

کودکان از نظر عاطفی تاثیر پذیر و حساسی می باشند که از اشخاص بزرگتر خود تقلید می کنند، به همین منظور باید در توجه و نگهداری از کودکان اهتمام لازم را ورزید و روز جهانی کودک را برای آنها گرامی داشت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران کشورها و سازمانهای بین المللی مختلف، روزهای متفاوتی را به عنوان روز کودک اعلام کرده و این مراسم را جشن می گیرند و ۲۰ نوامبر از سوی سازمان ملل متحد روز جهانی کودک اعلام شده است. به همین مناسبت موزه دارآباد برای کودکان به مدت ۴ روز برنامه های گوناگونی را اجرا می کند.

مجید نواییان مدیر موزه دارآباد افزود: موزه طبیعت و حیات وحش ایران – دارآباد به مناسبت روز جهانی کودک جشنواره کودک خلاقیت محیط زیست را به مدت ۴ روز برگزار می کند.

نواییان بیان کرد: موزه دارآباد به عنوان نهادی آموزشی در زمینه آشنایی هر چه بیشتر کودکان با ارزشها و مفاهیم محیط زیست و نهادینه کردن فرهنگ احترام به طبیعت، جشنواره «کودک، خلاقیت و محیط زیست» را با همکاری اداره بازیافت شهرداری منطقه، انجمن ها و تشکلهای زیست محیطی، دفتر فرهنگنامه و شورای کتاب کودک برگزار می کند.

نواییان تصریح کرد: این جشنواره به مدت ۴ روز از تاریخ ۱۶ لغایت ۱۹ مهرماه از ساعت ۹ الی ۱۸ با برنامه هایی چون آموزش کودکان و نوجوانان درزمینه محیط زیست و حیات وحش، لمس حیوانات، نمایشگاه کتاب کودک، مسابقه، نقاشی، بازیافت و موارد دیگر به استقبال روز جهانی کودک می رود.

نواییان اظهار داشت: به شکل جنبی تعدادی غرفه از جمله غرفه گریم کودک، سنگهای زینتی، خلاقیت در راستای خدمت رسانی به بازدید کنندگان در جشنواره بر پا است.

نواییان خاطرنشان کرد: اجرای نمایش، تئاتر،‌اجرای موسیقی، بازی و سرگرمی با حضور کودکان و نوجوانان آموزش دیده در کارگاههای آموزشی موزه به عنوان «دوستداران طبیعت» از دیگر جاذبه های این جشنواره برای کودکان است.

امید است منطقه یک بتواند در اجرای این گونه برنامه ها با موقعیت بیشتر عمل نماید./


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ