کودک ۴ ساله قربانی رابطه پنهانی

مرد جوان گمان می‌برد کودکی را که در چاهی به عمق ۴۵ متری انداخته، مرده است اما او به طرز معجزه‌آسایی زنده مانده بود و به کمک آتش‌نشان‌ها از درون چاه بیرون آورده شد.
به گزارش ممتازنیوز، مطوری مسوول روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شهرستان نجف‌آباد در استان اصفهان در ارتباط با نجات معجزه‌آسای پسری چهار ساله‌ از عمق یک چاه ۴۵ متری، روز گذشته به خبرنگار ما گفت: ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه دوم مهر امسال در پی تماس پلیس با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی شهرستان نجف‌آباد مبنی بر سقوط یک پسر خردسال در چاه باغی در کمربندی این شهر، آتش‌نشان‌ها در قالب چند گروه عملیاتی عازم محل شدند.
نجات کودک از چاه
مطوری افزود: آتش‌نشان‌ها در بررسی از محل متوجه صدای ناله‌هایی از درون چاه شدند و اطمینان یافتند کسی درون چاه افتاده است بنابراین عملیات نجات را آغاز کردند. پس از یک ساعت عملیات نفسگیر، ماموران آتش‌نشانی پسر چهار ساله‌ای را که زخمی کف چاه افتاده بود نجات دادند و توسط امدادگران اورژانس به بیمارستان منتقل کردند. در ادامه، تحقیقات پلیس از این کودک برای شناسایی خانواده او آغاز شد.
کودک نجات‌یافته همان پسر گمشده بود
در این ارتباط سرهنگ پرتوی، فرمانده انتظامی شهرستان نجف‌آباد نیز به خبرنگار ما گفت: با توجه به این‌که بیست و هشتم شهریور امسال زنی با ارائه شکایتی بیان کرده بود پسر چهار ساله‌اش به نام مهدی به قصد بازی از خانه بیرون رفته و دیگر بازنگشته است، ماموران پلیس متوجه شدند کودک نجات داده شده از درون چاه، مهدی همان پسر گمشده است.
عامل حادثه یک آشنا بود
پرتوی افزود: با انتقال این کودک به بیمارستان، او تحت درمان قرار گرفت و در تحقیق از او معلوم شد مردی که او را عموحسین صدا می‌زده و به خانه‌شان در رفت و آمد بوده، وی را درون چاه انداخته است.
با توجه به اظهارات کودک، کارآگاهان جنایی اطمینان یافتند آن مرد قصد جان کودک را داشته و به یقین مادر کودک ـ زن شاکی ـ از این ماجرا باخبر بوده است.
بنابراین با هماهنگی قضایی مادر کودک به پلیس آگاهی نجف‌آباد احضار و در بازجویی، اظهارات متناقضی را بیان کرد تا سرانجام اقدام هولناک خود و همدستش را فاش کرد.
دستگیری مادر
فرمانده انتظامی شهرستان نجف‌آباد یادآور شد: در تحقیق از این زن معلوم شد او چند ازدواج ناموفق داشته است و از چند ماه پیش با مردی به نام حسین که متاهل بوده و خانواده‌اش در نزدیکی خانه زن جوان زندگی می‌کردند آشنا شده و با او رابطه پنهانی برقرار کرده است.
در ادامه تحقیق ماموران دریافتند مادر کودک و حسین وقتی متوجه شدند مهدی چهار ساله متوجه رابطه پنهانی آنها شده است، نقشه قتل او را طراحی کرده‌اند.
وی افزود: در پی اعتراف مادر کودک مبنی بر این‌که عامل حادثه حسین بوده است، این مرد تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و جستجو برای دستگیری وی را آغاز کردند تا این‌که روز بعد مخفیگاه متهم فراری شناسایی و او نیز دستگیر شد. متهم با انتقال به پلیس آگاهی در مواجهه حضوری با زن بازداشت شده ـ مادر کودک ـ قرار گرفت و به جرم خود اعتراف کرد.
اعتراف مرد جوان به توطئه مرگبار
متهم به پلیس گفت: شب حادثه وقتی به خانه مادر کودک چهارساله رفته بودم، با نقشه از پیش تعیین شده کودک را به بهانه‌ای سوار خودرویم کردم و به باغی در کمربندی شهر رفتیم. با قساوت او را کنار چاه بردم. پسر کوچولو گریه می‌کرد و می‌خواست رهایش کنم، اما او را به درون چاه انداختم و دیگر صدایی نشنیدم.
در ادامه بازجویی از متهم مشخص شد، عامل حادثه با اطمینان از این‌که کودک را کشته است، به خانه زن مورد علاقه‌اش بازگشته و موضوع را به وی اطلاع می‌دهد.
رابطه غیراخلاقی حادثه‌ساز شد
در پی دستگیری زن و مرد متهم، سرهنگ حسین‌زاده، رییس پلیس آگاهی استان اصفهان نیز دراین‌باره به خبرنگار ما گفت: متاسفانه در این پرونده شاهد بودیم که مادر کودک در پی رابطه‌ای غیراخلاقی با مردی متاهل چنین حادثه‌ای هولناک را رقم زده بود، اما کودک بیگناه که پس از پنج روز در چاه محبوس شده بود به طرز معجزه‌آسایی زنده ماند.
حسین‌زاده افزود: اکنون صحنه حادثه از سوی متهمان بازسازی شده و مادر کودک و مردی که کودک را ربوده و به جان او سوءقصد کرده بود، با هماهنگی قضایی روانه زندان شدند. تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *