کولاک در بازار خودرو / چینی تازه نفس رکورد زد

کولاک در بازار خودرو / چینی تازه نفس رکورد زد
خودرو شیائومی SU۷ سرعت شارژ بسیار زیادی دارد و فقط با ۴۰ ثانیه شارژ، می‌تواند تا ۱۰ کیلومتر مسافت را طی کند.

تکنولوژی روزافزونی که در خودروهای برقی به کار گرفته می‌شود، باعث افزایش عملکرد و کارایی آنها شده است.همچنین دولت‌ها و سازمان‌های مختلف جهان از طریق تشویق و حمایت مالی افراد به خرید و استفاده از خودروهای برقی وارد بازار می‌شوند.

شیائومی اخیراً اولین خودرو برقی خود را با نام SU۷ در چین عرضه کرده است. این خودرو در آزمایش‌هایی که با سوپرشارژر هواوی انجام شد، سرعت شارژ بسیار زیادی را به‌نمایش گذاشت.

SU۷ در سه تیپ معمولی و پرو و مکس عرضه می‌شود و اکنون یکی از دارندگان مدل SU۷ مکس، آزمایش شارژ را با سوپرشارژر هواوی انجام داده و نتایج شگفت‌انگیز آن را به‌اشتراک گذاشته است.

آزمایش‌های انجام‌شده روی شیائومی SU۷ نشان می‌دهد که توان ورودی این خودرو به ۱۸۰ کیلووات می‌رسد و درنتیجه، فقط با ۳۰ تا ۴۰ ثانیه شارژ، ۱۰ کیلومتر مسافت طی می‌کند. SU۷ مکس می‌تواند هر ۳ تا ۴ ثانیه، انرژی لازم برای پیمودن یک کیلومتر مسافت را دریافت کند.

به‌نوشته‌ی MyDrivers، آزمایش‌های دیگر نشان می‌دهند که SU۷ مکس با شارژرهای ۶۰۰ کیلوواتی در مدت ۴۷ دقیقه از ۰ تا ۹۹ درصد شارژ می‌شود. در این‌حالت، حداکثر توان ورودی به خودرو حدود ۲۷۶ کیلووات و میانگین آن ۱۴۰ کیلووات خواهد بود.

براساس نتایج آزمایش‌های رسمی شیائومی، خودرو SU۷ مکس با ۵ و ۱۵ دقیقه شارژ می‌تواند به‌ترتیب تا ۲۲۰ و ۵۱۰ کیلومتر مسافت را طی کند.

طبق اعلام رسمی شیائومی، خودرو SU۷ با بیش‌ از ۲٬۰۰۰ مدل از ایستگاه‌های شارژ برندهای گوناگون آزمایش شده است. غول فناوری چینی برای انجام آزمایش‌های شارژ، با مؤسسه‌های متفرقه همکاری کرده است و نتایج این بررسی‌ها نشان می‌دهند SU۷ با اکثر ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی سازگار است.

۲۴ فروردین ۱۴۰۳

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.