کویت : در کنار امارات ایستاده ایم

وزیر اطلاع رسانی کویت گفت که کشورش در مقابله با آنچه که او “تهدیدات ایران” توصیف کرد در کنار امارات قرار دارد.

به گزارش عصر ایران، این اظهار نظر در حالی امروز دوشنبه منتشر می شود که محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران قرار است در هفته جاری برای حضور در نشست “مجمع همکاری آسیایی” راهی کویت شود.

“محمد عبدالله الصباح” وزیر اطلاع رسانی کویت در مصاحبه با روزنامه “الشرق” عربستان سعودی اضافه کرد: تهدیدات اخیر ایران علیه امارات در موضوع جزایر سه گانه، به هیچ وجه قابل توجیه و درک نیست. کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس درباره این موضوع، بارها بر موضع خود تاکید کرده اند.

این مصاحبه امروز دوشنبه در وب سایت روزنامه الشرق منتشر شده است.

“محمد عبدالله الصباح” افزود: دولت کویت شانه به شانه در کنار برادران اماراتی ایستاده است. دلیل این موضوع نزدیکی واقعی دو کشور به یکدیگر است. بدون شک مسئله جزایر سه گانه در بالاترین سطح بررسی و تصمیمات لازم در این باره اتخاذ می شود.

قبل از این رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت خارجه ایران تهدید کرده بود در صورت پافشاری امارات بر ادعای مالکیت بر جزایر سه گانه، تهران در روابط دیپلماتیک با ابوظبی تجدید نظر خواهد کرد. این تهدید همزمان با سفر معاون کنسولی وزارت خارجه ایران به امارات منتشر شده بود.

احمدی نژاد در خودروی تشریفاتی  امیر کویت
سفر اول احمدی نژاد به کویت – اسفند ۱۳۸۴

احمدی نژاد قبل از این هم در اسفند ۱۳۸۴ به کویت سفر کرده بود. در نشست اخیر سران جنبش عدم تعهد در تهران نیز قرار بود امیر کویت به ایران سفر کند اما این اتفاق روی نداد و کویت در سطح وزیر خارجه در نشست تهران حاضر شد.

امیر وقت کویت و ولیعهد وقت عربستان
جابر الاحمد الصباح ،امیر وقت کویت (سمت راست) و ملک عبدالله (ولیعهد وقت و پادشاه فعلی عربستان) در اجلاس سران کنفرانس اسلامی تهران – آذر ۱۳۷۶

سفر دوم احمدی نژاد به کویت در حالی انجام می شود که عالی ترین مقامی که در سال های اخیر از کویت به تهران آمده ، نخست وزیر این کشور بوده است. امیر کویت آخرین بار در زمان برگزاری اجلاس سران کنفرانس اسلامی در سال ۱۳۷۶ به ایران سفر کرده بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *