گازگرفتگی جان یک نفر را در سمیرم گرفت

سخنگوی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: نشت گاز مونو اکسیدکربن در چادری در روستای مهرگِرد سمیرم جان یک نفر را گرفت.

گازگرفتگی جان یک نفر را در سمیرم گرفت

به گزارش ممتاز نیوز، عباس عابدی گفت: ساعت ۲۱ و ۱۹ دقیقه امشب گزارشی از مسمومیت یک تَن با گاز مونوکسیدکربن(CO) بدلیل استفاده از پیک نیک برای گرم کردن چادر در روستای مهرگرد سمیرم دریافت شد.

وی ادامه داد: یک واحد امدادی اورژانس ۱۱۵ به محض دریافت گزارش به محل اعزام شد، پس از ارزیابی صحنه حادثه و بررسی فرد مسموم شده، مشخص شد یک مرد ۲۷ ساله به دلیل مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن فوت کرده و فاقد هر گونه علائم حیاتی است.

سخنگوی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان به شهروندان هشدار داد تا برای پیشگیری از بروز چنین حوادثی، ضمن استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد از استفاده از پیک نیکی در چادر و محیط های بسته،سوزاندن زُغال برای تولید گرما یا استفاده از بخاری‌های بدون دودکش خودداری و از باز بودن مسیر دودکش اطمینان حاصل کنند.

وی اعلام کرد: شهروندان در صورت وقوع علایم ناشی از مسمومیت با گاز مُنواُکسید کربن با شماره ۱۱۵ تماس گرفته و ضمن اجرای راهنمایی های کارشناسان درخواست کمک کنند.

انتهای پیام/


حوادث

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.