گران‌ترین مغازه‌های تهران کجاست؟

هم اکنون گران‌ترین متراژ مغازه بعد از پاساژ سروستان مربوط به مغازه‌های پاساژ تازه تاسیس طلافروشان در خیابان ۱۵ خرداد است که هر مغازه این پاساژ تازه تاسیس با قیمت متری ۵۵۰ میلیون تومان یا متری ۰٫ ۵ میلیارد تومان معامله می‌شود.
در حال حاضر املاک تجاری در تهران با قیمت‌های مختلفی معامله می‌شود اما شاید بتوان گفت هم اکنون گران‌ترین متراژ مغازه مربوط به مغازه‌های پاساژ تازه تاسیس طلافروشان در خیابان ۱۵ خرداد است که هر مغازه این پاساژ تازه تاسیس با قیمت متری ۵۵۰ میلیون تومان یا متری ۰٫ ۵ میلیارد تومان معامله می‌شود.

تا چندماه گذشته به علت قیمت بالای این مغازه‌ها کسی حاضر به خرید این مغازه‌ها نبود و این مغازه‌ها بیشتر در رهن و اجاره بود. اما بعد از گذشت چند ماه نه تنها صاحب ملک قیمت را کاهش نداده است بلکه به گفته انوشا، مشاور املاک تجاری منطقه بازار، برای شکسته نشدن قیمت‌ها در منطقه برخی افراد اقدام به خرید این املاک تجاری کرده‌اند.

بازار بزرگ تهران که هنوز هم از اصلی ترین مراکز خرید تهران و شهرستان هاست از یادگارهای زمان فتحعلی شاه قاجار است. این بازار، مجموعه‌ای از دالان‌ها و کوچه‌های تو در تو با ردیف دکان‌ها و راسته مغازه‌هایی است که گویی تمامی ندارند و همین معماری سنتی و جالب، از جمله موارد تمایز این بازار با سایر بازارهای کشور است.

 از معماری خاص و ارزان‌تر بودن قیمت بعضی از اجناس نسبت به پاساژهای بالای شهر که بگذریم، قیمت‌های نجومی و سرسام آور بعضی از مغازه‌ها در این منطقه شگفت آور است. هرچند که قیمت نجومی مغازه‌های بازار بی‌علت نیست و بسته به موقعیت مغازه متفاوت است اما این ازدحام این منطقه است که قیمت املاک تجاری و مغازه‌ها در این منطقه را افزایش داده است. هم اکنون در بازار تهران هر متر مغازه بسته به نوع موقعیتش از متری ۱۰ میلیون تا متری ۱۰۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

شاید بتوان گفت هم اکنون گران‌ترین متراژ مغازه بعد از پاساژ سروستان مربوط به مغازه‌های پاساژ تازه تاسیس طلافروشان در خیابان ۱۵ خرداد است که هر مغازه این پاساژ تازه تاسیس با قیمت متری ۵۵۰ میلیون تومان یا متری ۰٫ ۵ میلیارد تومان معامله می‌شود. هرچند که گفته می‌شود تاکنون به علت قیمت بسیار بالای این مغازه‌ها کسی حاضر به خرید نشده است و مغازه‌ها اکثرا در اجاره اشخاص هستند.

شنیده شده قیمت پیش فروشی که برای مغازه‌های این پاساژ در نظر گرفته شده بود متری ۳۰۰ میلیون تومان بوده است که ظاهرا بعد از تحویل صاحب پاساژ قیمت فروش مغازه‌ها را متری ۰٫ ۵ میلیارد تومان تعیین کرده است.

انوشا یادآور شد که قیمت مغازه در بازار بزرگ تهران متفاوت است و قیمت‌ها در بازار شرایط خاص خودشان را دارند. به طور مثال در بهترین جای بازار طلافروشان مغازه‌ای هست که هر مترش ۱۰۰ میلیون تومان قیمت دارد.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه قیمت مغازه‌ها در بازار با توجه به نوع موقعیت مکانی آن‌ها تعیین می‌شود، دیده شده است که مثلا یک مغازه کوچک ۱متری که در محل پرازدحام و پر رفت و آمدی قرار دارد، ۱میلیارد تومان قیمت دارد و معامله می‌شود. در واقع هم اکنون مغازه ۱ متری در بازار هست که تنها به علت موقعیتش ارزشی برابر ۱ میلیارد تومان پیدا کرده است.

وی همچنین افزود: قیمت املاک تجاری در منطقه بازار تغییری نداشته است ولی به علت نبود یا کاهش کار، در حال حاضر مغازه‌ای خرید و فروش نمی‌شود ولی در عوض نرخ اجاره بها بسیار وحشتناک است به طوریکه هم اکنون در سبزه می‌دان، مستاجر برای اجاره یک مغازه ۳۰ متری، باید ماهی ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان پرداخت کند.

۳۹۳۹

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ