گران‌ترین کتاب‌های نمایشگاه کتاب تهران

۱۶اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

«شاهنامه» فردوسی با قیمت یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان گران‌ترین کتاب عرضه‌شده در بخش ناشران داخلی بیست‌وششمین نمایشگاه کتاب تهران است.

ممتازنیوز: «شاهنامه» فردوسی با قیمت یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان گران‌ترین کتاب عرضه‌شده در بخش ناشران داخلی بیست‌وششمین نمایشگاه کتاب تهران است.

به گزارش ایسنا، نسخه‌ای از «شاهنامه» فردوسی با خط استاد سجادی، نگارگری دوره صفویه و تذهیب علیرضا آقامیری از سوی انتشار یافتنات یساولی در نمایشگاه کتاب ارائه شده که قیمت آن یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است. کناره‌های این کتاب طلاکوب است و منبت‌کاری جلد آن جنس چرم دارد. 

از دیگر کتاب‌های گران‌قیمت عرضه‌شده در نمایشگاه می‌توان به قرآن ریحانی کار بهرام سالکی اشاره کرد. قیمت این کتاب یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که با تخفیف نمایشگاه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود. 

بهرام سالکی کار خطاطی و تذهیب این قرآن را در طول هشت سال انجام داده است. این قرآن جلدی چرمی دارد و کاغذ آن از جنس گلاسه آلمانی است. در تذهیب این قرآن طرح‌های مختلفی به کار رفته است؛ به طوری که در هر دو صفحه روبه‌روی هم یک طرح تذهیب کار شده و این طرح در صفحه‌های دیگر تغییر می‌کند. این قرآن بدون ترجمه است. 

دیوان حافظ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی و رباعیات خیام با قیمت یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان از دیگر کتاب‌های گران‌قیمتی می باشند که در نمایشگاه کتاب عرضه شده‌اند. 

همچنین چاپ ششم رمان «در جست‌وجوی زمان از دست‌رفته» نوشته مارسل پروست با ترجمه مهدی سحابی در نشر مرکز با قیمت ۱۹۶ هزار تومان از گران‌ترین رمان‌های عرضه‌شده در بیست‌وششمین نمایشگاه کتاب است که با تخفیف نمایشگاه با قیمت ۱۶۶ هزار تومان به فروش می‌رسد. 


نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ