گران‌فروشی ۲۵۰ میلیارد تومانی واردکنندگان خودرو

۳۰م دیماه ،

گران‌فروشی ۲۵۰ میلیارد تومانی واردکنندگان خودرو

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از تشکیل پرونده ۲۵۰ میلیارد تومانی گران‌فروشی برای شرکت‌های واردکننده خودرو خبر داد.

به نقل از ایسنا، مجتبی فراهانی  اظهار کرد: در بازرسی‌های صورت گرفته از شرکت‌های واردکننده خودرو تخلف گران‌فروشی بعضی از این شرکت‌ها محرز شده است.

وی با بیان اینکه در بعضی موارد تناسبی بین ارز مورد استفاده و قیمت فروش خودروی وارداتی وجود نداشته است، خاطرنشان کرد: در این زمینه پرونده ۲۵۰ میلیارد تومانی گران‌فروشی برای این واردکنندگان تشکیل و به تعزیرات ارسال شده است.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در پاسخ به اینکه بیش‌ترین تخلف مربوط به کدام واردکننده بوده است؟ اظهار کرد: با توجه به آنکه محکومیت این شرکت‌ها در تعزیرات قطعی نشده در حال حاضر امکان اعلام نام آن‌ها وجود ندارد اما میزان تخلف یکی از این شرکت‌ها به تنهایی ۹۰ میلیارد تومان است.

فراهانی تصریح کرد: علاوه بر گران‌فروشی، بعضی واردکنندگان به تعهدات خود در زمینه تحویل خودروهای پیش فروش شده عمل نکرده‌اند در این موارد پرونده تنها با رضایت شاکی مختومه نمی‌شود بلکه از شرکت واردکننده لیست تمام خودروهای پیش فروش شده اخذ و در صورت وجود موارد مشابه پرونده به تعزیرات فرستاده می‌شود.

دوشنبه ۲ بهمن   ۱۱:۴۱

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ