گردن کوتاه ها اینطور لباس بپوشند !

گردن کوتاه ها اینطور لباس بپوشند ! به دام خطای دید نیفتید!

مجله ممتاز : به خاطر داشته باشید هرقدر کت، ژاکت یا پالتوی شما یقه‌‌ای بازتر داشته باشند بهتر است به‌خصوص اگر دکمه‌شان پایین‌تر بسته شود.

 
 

به کت نمونه‌ای که برای‌تان انتخاب کرده‌ایم دقت کنید، وجود تنها یک دکمه کافی است چون در جای مناسب قرار گرفته است. با این روش بخش بالای بدن‌تان کشیده و به دنبالش گردنی بلندتر خواهید داشت.

 

گردن کوتاه ها اینطور لباس بپوشند !
 

اگر دکمه ندارید، کمربندها را دریابید
ممکن است با خودتان فکر کنید این وسط تکلیف کاردیگان‌ها یا لباس‌های بی‌دکمه چه می‌شود؛ اینجاست که نباید خاصیت کمربند را دست‌کم گرفت. این بار هم کمربند کاردیگان یا کت‌تان را تا حد امکان روی خط کمر ببندید و باز هم خطای دید ایجاد کنید!

 
 

فقط فراموش نکنید که استفاده از کمربندهای نازکتر روی لباس بهتر از مدل‌های ضخیم و پهن است. همین الان با دو مدل کمربند یک امتحان ساده بکنید؛ نتیجه ظاهر شما را نجات می‌دهد!

 
 

یقه را فراموش نکنید

اشتباه بزرگ
شال‌های پهن یا بلوزهای یقه‌اسکی انتخاب جالبی برای شما نیستند. شما قرار است گردن‌تان را بلندتر نشان دهید نه اینکه خودتان را زیر انبوهی از بافتنی‌ها پنهان کنید.

 

گردن کوتاه ها اینطور لباس بپوشند !  

 

بهترین انتخاب
ما پیشنهاد می‌کنیم حتی الامکان سراغ بلوزها یا پلیورهایی بروید که یقه‌های هفت یا گرد دارند. این مدل‌ها باعث می‌شوند گردن‌تان کشیده و بلند به نظر برسند. نگاهی به این مدل‌ها بیندازید و الگو‌ بردارید.

 
 

خط های ناجی
می‌خواهیم یک راز ساده اما مفید را به شما بگوییم؛ اگر شما هم گردن کوتاه و توپری دارید علاوه بر اینکه باید به فرم یقه توجه کنید بهتر است یقه‌های هفت را با مدل‌های راه‌راه عمودی همراه کنید. این کار به شکل عجیبی شما را با گردنی کشیده نشان می‌دهد.

 
 

حرکت در محدوده زیورآلات مجاز

سراغ بلندها نروید

یکی از اشتباهات خانم‌هایی که گردن کوتاهی دارند، انتخاب گردنبندهای ضخیم و بلند است. باور کنید این مدل‌ها کوچکترین جذابیتی به ظاهر شما اضافه نمی‌کنند. اگر خیلی دوست دارید از گردنبند استفاده کنید صفحه بعد راهش را به شما می‌گوییم. فقط تا قواعد را یاد نگرفته‌اید بی‌گدار به آب نزنید!

 

گردن کوتاه ها اینطور لباس بپوشند !

 

گل سینه‌ بهتر از همیشه
بهتر است گل‌سینه‌ها را اینطور تعریف کنیم؛ آویزهایی که بدون زنجیر مانده‌اند، زنجیر همان چیزی است که کار شما را خراب می‌کند به همین خاطر می‌توانید با خیال راحت آویزها را به لباس‌تان سنجاق کرده و از زیبایی و شیک‌پوشی‌تان لذت ببرید!

 
 

ضمن اینکه گل‌سینه‌ها حواس را به خودشان جلب می‌کنند البته نه به اندازه گردن.

ایستاده‌تر از همیشه

یقه چند سانتی؟
همین صفحه قبل بود که به شما پیشنهاد کردیم سراغ بلوزهای یقه‌اسکی نروید و حالا می‌خواهیم بگوییم از یقه‌های ایستاده کمک بگیرید.

 
 

نگران نباشید، یادمان نرفته چه گفتیم! از حالا به بعد سراغ یقه‌هایی بروید که پشت‌شان بلند و ایستاده و جلوی‌شان هفتی یا گرد است. با این راه‌حل خیلی سریع گردنی کشیده خواهید داشت.

 

گردن کوتاه ها اینطور لباس بپوشند !

 

ترکیبی عمل کنید
به شومیز بژ نگاه کنید که چطور سه اصل اساسی را با هم ترکیب کرده: پشت یقه کمی ایستاده است، جلویش کمی باز است و یک دوخت عمودی نازک هم جلوی لباس قرار گرفته. همه این سه حرکت با هم به مات کردن گردن کوتاه می‌انجامد!

 
 

 
 

امان از یقه‌ها!
طرحدارش بهتر است!
وقتی گفتیم سراغ گردنبند نروید، می‌دانستیم بلافاصله اخم می‌کنید اما نگران نباشید، هر چیزی راه‌حلی دارد! این هم راه‌حل جایگزین شما؛ یقه‌هایی که طرح‌دارند، می‌توانند جایگزین‌های خوبی برای گردنبندها باشند.

 
 

گردن کوتاه ها اینطور لباس بپوشند !  

 
 

به مدل مو  توجه کنید
در کنار همه نکاتی که تا الان گفتیم این نکته اساسی را جا نیندازید؛ در مورد فرم گردن‌های کوتاه، بالا بستن موها بیشتر از باز کردن‌شان جواب می‌دهد. شما باید تا حد ممکن قد بالاتنه‌تان را بلندتر نشان دهید و این کار با بستن موها امکان‌پذیر می‌شود.

 
 

فرق نگذارید!
قبلا روی هماهنگی رنگ و فرم زیورآلات با لباس‌های‌تان تاکید می‌کردیم، حالا که زلم‌زیمبوهای دور یقه جای گردنبند را می‌گیرند هم اوضاع فرقی نکرده همچنان حواس‌تان به جزئیات ظاهری باشد و مراقب باشید رنگ لباس و زلم‌زیمبوهایی که طراح برای‌شان انتخاب کرده به هم بیایند.

 
 

از زیورآلات کمک بگیرید
 راز گردنبند من
خیلی از خانم‌ها نمی‌توانند زنجیرشان را از خودشان جدا کنند. پیشنهاد ما به آنها این است که نازکترین و نامرئی‌ترین زنجیر ممکن را انتخاب کنند طوری که اصلا به چشم نیاید؛ این آخرین راه‌حلی است که برای نگه داشتن زیورآلات‌تان‌ پیشنهاد می‌کنیم.

 
 

این نکته در مورد کسانی که علاوه بر گردنی کوتاه، دست‌های توپری دارند هم صدق می‌کند یعنی نباید سراغ دستبندهای ضخیم بروند.

 
 

گردن کوتاه ها اینطور لباس بپوشند !  

 
 

گردنبند تنگ ممنوع!
مدل‌هایی هم هستند که به گردن خانم‌ها می‌چسبند. این مدل‌ها برای کسانی که لاغراندام هستند و گردن‌های کشیده‌ای دارند، مناسبند اما وای به روزی که انتخاب افراد سایز بالا با گردن‌های توپر شوند!

 
 

زیبایی شما علاوه بر اینکه درونی است قطعا به عوامل بیرونی هم ارتباط دارد. تا جایی که ممکن است مدل‌های چسبان را انتخاب نکنید حتی اگر عاشق‌شان هستید!

در بند ظرافت
نکته‌ای که در مورد نازک و ظریف بودن زنجیرها گفتیم در مورد آویزها هم صدق می‌کند؛ مبادا یک آویز بزرگ و رنگارنگ انتخاب کنید و آن را توی یک زنجیر نازک بیندازید. آویز شما هرقدر نازکتر باشد، زیباتر است.

  
 

تهیه و تنظیم : مجله ممتاز  

منبع : مجله سیب سبز

 

 

نوشته گردن کوتاه ها اینطور لباس بپوشند ! اولین بار در ممتاز پدیدار شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *