گرما در سرما و سرما در گرما با سقف جدید

محققان آزمایشگاه ملی اوک ریج وزارت انرژی آمریکا سیستمی برای سقف خانه و اتاق شیروانی طراحی کرده‌اند که بطور مؤثری می‌تواند گرمای مورد نیاز در زمستان و سرما را در تابستان برای ساکنان به ارمغان بیاورد.

از کاربردهای این فناوری جدید امکان کنترل تشعشعات، انتقال گرما و عایق‌بندی آن است.

همچنین از این سیستم می‌توان برای مقاوم سازی بیشتر سقفهای امروزی استفاده کرد.

سیستم تهویه غیر فعال این سقف، هوای وارد شده در خانه از طریق اتاق زیرشیروانی را کشیده و به یک فضای هوای شیب‌دار در بالای سقف منتقل می‌کند تا از محیط خارج شود.

عایق‌بندی پلی استایرن این سقف، قلب سیستم را تشکیل داده و می‌توان آن را بالا یا بین تیرهای طاق در سازه جدید قرار داد یا در بالای یک سیستم سقف توفال کوبی شده بدون نیاز به برداشتن توفالهای قدیمی متصل کرد.

شبیه سازیهای رایانه‌ای این محققان نشان داده که کانالهای گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع دارای ضعف در محکم‌سازی باعث نشست هوای تهویه شده به اتاق زیرشیروانی شده و سالانه صدها دلار برای شهروندان آمریکایی هزینه دارد. مهر و موم کردن زیرشیروانی با افشانه فوم می‌تواند تا میزان زیادی در کاهش هزینه‌ها کمک کند اما هزینه اولیه آن بسیار بیشتر است.

در مقایسه این طراحی سقف و زیرشیروانی جدید می‌تواند تا میزان زیادی به مدیریت هزینه‌ها کمک کرده و همچنین هزینه اولیه آن بسیار کمتر است.

داغ کن - کلوب دات کام ارسال به کلوب


Latest news from our site

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *