گروه شمس با سماع گران روی صحنه می رود

گردآوری توسط گروه موسیقی ممتازنیوز

کیخسرو پورناظری و سهراب پورناظری

کیخسرو پورناظری و سهراب پورناظری

موسیقی : گروه شمس به سرپرستی کیخسرو پورناظری و با آهنگسازی تهمورس و سهراب پورناظری همراه با سماع گران از ۹ تا ۱۱ آبان در برج میلاد روی صحنه می روند.

در این کنسرت سهراب پورناظری در مقام خواننده اشعار مولانا، هومن ذکایی  و رهی معیری را براساس موسیقی معاصر ایرانی و موسیقی تنبور می خواند.

این کنسرت در دوازده پرده  با همراهی سماع گران اجرا می گردد. پیش از این در تابستان ۱۳۸۶ گروه شمس بههمراه سماع‌گران قونیه و نوزاندگان خارجی از کشورهای فرانسه و ترکیه به مدت ۴ شب در کاخ سعدآباد کنسرت «بزرگ‌داشت سال جهانی مولانا» را برپا کردند. دی وی دی تصویری این اثر هم در سال٨٩منتشر شد.

پیش از این قرار بود که کنسرت گروه شمس در روزهای ۷ و ۸ شهریور در  کاخ نیاوران برگزار شود که به سبب ناهماهنگی های به وجود آمده از سوی مدیران پیشین سازمان میراث فرهنگی این کنسرت به تعویق افتاد.

در این کنسرت کیخسرو پورناظری(‌آهنگساز، تنبور)، تهمورس پورناظری(آهنگساز، تنبور، تار، بربت)، سهراب پورناظری(خواننده، کمانچه و تنبور)، نجمه تجدد ( همخوان ) حسین رضای‌نیا(دف و سازهای کوبه‌ای)، مهیار طریحی( سنتور ) داریوش آذر(باس) و تنبورنوازن گروه شمس پوریا پورناظرى، کاوه گرایلی، ندا خاکی، کیمیا جمشید ،خورشید دادبه، نیکناز میرقلمی، علیرضا جوادی، سپند دادبه حضور خواهند داشت.

منبع: موسیقی Musiceiranian.ir


موسیقی
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ