گروه شمس به خوانندگی سهراب پورناظری کنسرت می دهد

گردآوری توسط گروه موسیقی ممتازنیوز

44200موسیقی : گروه شمس به سرپرستی کیخسرو پورناظری و با خوانندگی سهراب پورناظری در روزهای ۷ و ۸ شهریور در کاخ نیاوران کنسرت می‌دهد. قطعات این کنسرت از ساخته‌های کیخسرو، تهمورس و سهراب پورناظری بر روی اشعار مولانا، هومن ذکایی، حسین منزوی و رهی معیری انتخاب شده است.

تهمورس پورناظری، دربارهٔ این کنسرت گفت:« این کنسرت در دو بخش موسیقی معاصر ایران و موسیقی تنبور اجرا می‌شود.»

آهنگساز گروه شمس در ادامه تصریح کرد:« این اجرا با اجراهای سابق گروه شمس متفاوت است. به ویژه در فرم آهنگسازی و گروه‌نوازی بخش اول مشهود است که در این بخش هر قطعه با ترکیب سازهای متفاوت و براساس فرم‌های  مختلف موسیقی آهنگسازی شده‌است.»

مدیر هنری گروه شمس دربارهٔ بخش تنبور این کنسرت افزود:«این بخش کنسرت بر اساس فضای کنسرت بزرگداشت مولانا در سال ۱۳۸۶ است و در واقع طراحی این بخش به سبب  پاسخ به نیازی بود که مخاطبان از گروه شمس داشتند و از سوی دیگر این حال و هوا، برای گروه شمس هم جذاب است. اما در بخش آهنگسازی  و گروه نوازی تفاوت‌های ویژه‌ای در اجرا خواهیم دید که با توجه به سابقه تنبور نوازی گروه شمس در سالهای قبل  نقطه عطف دیگری در گروه نوازی تنبور محسوب می‌شود.»

سال ۱۳۸۷ گروه شمس با اجرای کنسرت «برآفتاب خلیج فارس» سهراب پورناظری را به عنوان خواننده گروه شمس معرفی کردند. حال بعد از گذشت ۵ سال مجددا او به عنوان خواننده گروه شمس در ایران روی صحنه خواهد رفت. آهنگساز گروه شمس دربارهٔ این حضور گفت:« کارهایی که در کنسرت اجرا خواهد شد، کارهایی است که براساس صدای سهراب ساخته شده‌است. گروه شمس در طول عمر ۳۲ ساله خود هربار بنا به نیاز و ضرورت از حضور خواننده یا همخوانی بهره برده‌است.»

در این کنسرت کیخسرو پورناظری(‌آهنگساز، تنبور)، تهمورس پورناظری(آهنگساز، تنبور، تار، بربت)، سهراب پورناظری(خواننده، کمانچه و تنبور)، حسین رضای‌نیا(دف و سازهای کوبه‌ای)، داریوش آذر(باس) و تنبورنوازن گروه شمس کاوه گرایلی، ندا خاکی، خورشید دادبه، علیرضا جوادی، سپند دادبه حضور خواهند داشت.

گفتنی است کنسرت گروه شمس توسط موسسه فرهنگی و هنری ققنوس برگزار می‌شود.

منبع: موسیقی Musiceiranian.ir


موسیقی
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ