گریه‌ شناسی نوزاد

یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
ممتاز نیوز : بچه‌ها گریه می‌کنند. شما هم دستپاچه می‌شوید و اگر از آن مادرهای احساساتی و تازه کار باشید کنار آنها می‌نشینید و اشک می‌ریزید اما بهترین کار یافتن سبب گریه است.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی البرز ؛ اگر قصد کودک جلب توجه شما نباشد و گریه‌ها به چند اهه اهه ساده و بدون جیغ و اشک ختم نشود و کار بیخ پیدا کند باید بدانید او سعی دارد به شما چیز مهمی​ بگوید.پژوهشگران دانشگاه والنسیا در اسپانیا با دقت به گریه‌های ۲۰ کودک سه تا هجده ماهه و شیوه واکنش والدین آنها، ترفندی برای رمزگشایی سبب جیغ‌های سرسام آور کودکان کشف کرده‌اند.

براساس این تحقیق، کودک عصبانی یا وحشت‌زده هنگام گریه چشمانش را باز نگه می‌دارد اما هنگامی که چشمانش بسته است، یعنی جایی از بدنش درد می‌کند.

شدت داد و فریادهای کودک نیز می‌تواند سبب گریه‌های او را نشان دهد. هنگامی که کودک از روی عصبانیت گریه می‌کند، گریه‌های او شدت کمتری دارد و در مقابل، هنگامی که از ترس یا درد گریه می‌کند شدت بیشتری دارد.

متخصصان معتقدند​ گریه اصلی ترین ابزاری است که کودک برای برقراری ارتباط و بیان احساسات منفی خود به اطرافیان در اختیار دارد. هر چند ​ شناخت سبب این گریه‌ها به طور متمایز کار دشواری است، اما مشخص شده است هنگامی که کودکان از درد گریه می‌کنند، واکنش آنها شدیدتر از زمانی است که به سبب ترس یا عصبانیت گریه می‌کنند.ناگفته نماند اگر کودک شما زرنگ باشد وقتی بزرگ‌تر می‌شود، حتی وقتی​دیگر کودکی نوپا​ست، متناسب با واکنشی که در مقابل گریه‌اش نشان می‌دهید میزان گریه‌هایش را با سبب و بی‌دلیل افزایش خواهد داد.

پس بهتر است او را به اندازه کافی در آغوش بگیرید، پوشکش را عوض کنید، سیرش کنید و به‌موقع او را بخوابانید و مطمئن شوید ​ همه چیز مرتب است و سرما و گرمای بسیار یا شیء خارجی اذیتش نمی‌کند. آن وقت می‌توانید بگذارید تا کمی گلو باز کند تا مطمئن شود گریه غیرواقعی فایده‌ای ندارد.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *