گزارشی از جزئیات خسارات سیل در کره شمالی/ آوارگی ۲۱۲ هزار و ۲۰۰ نفر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد که تلفات سیل در این کشور به ۱۷۰ کشته و ۴۰۰ مفقود افزایش یافت.

همچنین شمار مجروحان بر اثر بارش بارانهای موسمی در اواخر ژوئن تا ۳۱ جولای به ۱۴۴ نفر افزایش یافت. همچنین هم اکنون ۲۱۲ هزار و ۲۰۰ نفر در این کشور بی خانمان هستند.

علاوه بر این بیش از ۸ هزار و ۶۰۰ منزل مسکونی تاکنون ویران شده، ۴۳ هزار و ۷۷۰ منزل زیر آب فرو رفته، ۶۵ هزار و ۲۸۰ هکتار مزرعه در آب شسته شده و بیش از هزار و ۴۰۰ مرکز آموزشی، بهداشت وکارخانه در آب غوطه ور شدند.

کره شمالی تابستان جاری پس از بارش باران های سیلابی در برخی از مناطق این کشور با خشکسالی روبرو شد.

در این بیانیه آمده است که نمایندگان سازمان ملل متحد در سفر اخیر خود به کره شمالی متوجه شدند که سیل خسارت قابل توجهی را به مزارع ذرت، سویا و برنج وارد کرده است.

مردم کره شمالی نیز در حال حاضر به دلیل قحطی ناشی از خشکسالی های اخیر و مشکلات داخلی دیگر به کمکهای غذایی خارجی متکی هستند و بارانهای اخیر احتمالا سبب کمبود شدیدتر مواد غذایی می شود.

بر اساس گزارش، سازمان ملل متحد در ماه گشته، دو سوم از ۲۴ میلیون از مردم کره شمالی با کمبود غذا روبرو و خواستار اعطای کمکهای بشردوستانه به میزان ۱۹۸ میلیون دلار هستند.

در همین حال “کوون تائه جین” تحلیلگر کره جنوبی اعلام کرد که جاری شدن سیل به احتمال زیاد سبب بدتر شدن مشکلات مربوط به نیازهای مردم کره شمالی می شود.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *