گزارش تخلفات ارزی بانک‌ها نهایی شد

گزارش تخلفات ارزی بانک‌ها نهایی شد | چاپ |
شنبه ۲۵ شهریور ساعت ۱۰:۰۶

بینا- معاون نظارتی بانک مرکزی با اشاره به نهایی شدن گزارش تخلفات ارزی بانک‌ها، گفت: این گزارش به رئیس کل بانک مرکزی ارائه شده و وی طی هفته جاری این گزارش را به رئیس جمهور ارائه خواهد کرد.
به گزارش بینا؛ابراهیم درویشی در خصوص گزارش تخلف ارزی بانک‌ها به فارس اظهار داشت: این گزارش پایان هفته گذشته نهایی و به رئیس کل بانک مرکزی ارائه شد.
وی افزود: این گزارش طی هفته جاری به رئیس جمهور ارائه خواهد شد.
در ابتدای سال، طبق اعلام بانک مرکزی، برخی بانک‌ها ارز دریافتی از بانک مرکزی را به قیمت آزاد به فروش رسانده بودند. به همین دلیل بانک مرکزی اقدام به برداشت از حساب آنها کرد.
در همان زمان بهمنی در این رابطه گفته بود: براساس مصوبه‌ هیات دولت، باید ۸۷ هزار و ۶۲۵ میلیارد ریال از حساب بانک‌ها به دلیل تخلفی که در فروش ارز انجام شده بود، برداشت می‌کردیم، اما از آنجا که فکر می‌کردیم بانک‌ها ممکن است این مبلغ را نداشته باشند، یک سوم آن را معادل ۳۰ هزار میلیارد ریال، از حساب بانک‌ها برداشتیم.
از  آن زمان تاکنون ماه‌ها می‌گذرد و مدتی پیش هم رئیس کل بانک مرکزی در این باره اظهار داشت: فکر می‌کنم آن رقمی که در مرحله اول از حساب بانک‌ها برداشت کردیم، یک رقمی نیز باید به آن اضافه شود و حتما برداشت دوباره‌ای از حساب آنها داشته باشیم.
حال باید منتظر ماند و دید که آیا وعده مسئولان این بار محقق می‌شود و نام بانک‌های متخلف اعلام خواهد شد یا خیر.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *