گزارش جدید پنتاگون دربارهٔ ایران

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز:

پنتاگون مدعی شد، سرویس های جاسوسی آمریکا، توانایی کسب اطلاعات دربارهٔ اتمی شدن ایران را ندارند.

در آستانه دور جدید مذاکرات هسته ای برای رسیدن به توافقی جامع، پنتاگون گزارشی را منتشر کرده و مدعی شده است که سرویس های جاسوسی آمریکا توانایی کسب اطلاعات دربارهٔ اتمی شدن ایران را ندارند.

پایگاه اینترنتی ایزریل نشنال نیوز (israelnationalnews) نوشت: پنتاگون گزارش جدیدی دربارهٔ ایران منتشر کرده است که  اگر ایران  بتواند بمب اتم بسازد، آمریکا هیچ سر نخی از آن پیدا نخواهد کرد. این گزارش بیان می دارد که سرویس های جاسوسی آمریکا توانایی کسب اطلاعات دربارهٔ اتمی شدن ایران را ندارند و اگر ایران به بمب اتم مسلح شود ما مطلع نخواهیم شد.

در ادامه این گراش آمده است: ما فقط می توانیم هشدار دهیم و خبر دهیم از این که آیا ایران این توانایی ها را دارد و آیا قادر است به این تکنولوژی دست پیدا کند یا نه. اما نمی توانیم از اینکه آیا بمب هسته ای می سازد یا نه اطلاعاتی بدست آوریم. مانند مسئله هند و پاکستان که آنها بدون اطلاع پیدا کردن آمریکا توانستند بمب اتم بسازند.

در پایان این گزراش آمده است: مخصوصا اینکه توافق جدید شش ماهه، ایران را از ادامه تحقیقات هسته ای منع نکرده و ایران می تواند در بعضی از پادگان های نظامی به آزمایش بمب هسته ای بپردازد.

پیشتر، نهادهای اطلاعاتی آمریکا  گزارش داده بودند که ایران به دنبال ساخت بمب اتم نیست و شواهدی مبنی بر اینکه این کشور در حال ساخت تسلیحات هسته‌ای است، وجود ندارد.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ