گلایه قطعه‌سازان‌ خوردو از سازمان مالیات

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 گلایه قطعه‌سازان‌ خوردو از سازمان مالیات

گلایه قطعه‌سازان‌ خوردو از سازمان مالیات

پرشین خودرو: درحالی خودروسازان مالیات بر ارزش‌افزوده را از مشتریان دریافت می‌کنند آن را به قطعه‌ساز نمی‌پردازند، سازمان امور مالیاتی با واردکردن فشار به قطعه‌سازان، مالیات بر ارزش‌افزوده را از این صنف مطالبه می‌کند.

به گزارش ممتازنیوز، فرهاد به‌نیا مدیر انجمن قطعه‌سازان درباره اخذ مالیات بر ارزش افزوده از قطعه‌سازان گفت: درحالیکه خودروسازان مالیات بر ارزش‌افزوده را از مشتریان دریافت می‌کنند و آن را به قطعه‌ساز نمی‌پردازند، سازمان امور مالیاتی با واردکردن فشار به قطعه‌سازان، مالیات بر ارزش‌افزوده را از این صنف مطالبه می‌کند.
وی با بیان اینکه قطعه‌سازان معوقات شش ماهه تا یک ساله خود را از خودوسازان دریافت نکرده است، افزود: این مشکلات مالی باعث شده، این صنف در خرید مواد اولیه و پرداخت دستمزد کارگران با مشکل مواجه شود.
به‌نیا درباره علت فشار سازمان امور مالیاتی به تولیدکنندگان و کم توجهی در دریافت مالیات از خوردوسازان و شرکت‌های واسطه‌ای اظهار داشت: تولیدکنندگان پرونده دارند و اسم و رسم آن‌ها برای اداره دارایی مشخص است، بنابراین دریافت مالیات از این گروه به سادگی انجام می‌گیرد؛ اما سازمان امور مالیاتی از بخش‌های دیگر جامعه اطلاع کافی ندارد.
عضو هیت مدیره انجمن قعطه سازان با اشاره به شعار دولت، درمورد حمایت از تولیدکنندگان، از سازمان امور مالیاتی گلایه کرد و گفت: این سازمان بدون در نظر گرفتن مشکلات تولیدکنندگان، مالیات بر ارزش‌افزوده را از آن‌ها و نه از خوردوساز درخواست می‌کند.
به‌نیا به نورنیوز گفت: این موضوع به تعطیلی بنگاه‌های تولیدی می‌انجامد. از دولت انتظار می‌رود به سازمان امور مالیاتی دستور دهد که با سعه صدر بیشتری با بنگاه‌های تولیدی برخورد کنند.
مدیر انجمن قعطه سازان درباره فعالیت‌های این انجمن برای حل مشکلات قطعه‌سازان اعلام کرد:‌ جلساتی با اداره کل سازمان امور مالیات بر ارزش افزوده، وزارت صنعت و صنف قطعه‌سازان داشته ایم و ۱۴۴ نامه از اداره کل سازمان امور مالیات بر ارزش افزوده برای قطعه سازان گرفته‌ایم که سازمان امور مالیاتی،‌مالیات بر ارزش‌افزوده را از خوردو ساز بگیرد.
به‌نیا همچنین تأکید کرد: هنوز بسیاری از قطعه‌سازان مجبور به پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده هستند و در امر تولید و پرداخت بدهی‌هایشان با مشکل مواجهند.
وی در پاسخ به این سؤال که نرخ تورم کاهش پیدا کرده،‌ چرا قیمت قطعات خودرو افزایش داشته گفت: هیج کاهشی در نرخ تورم، طی چند ماه اخیر نداشتیم و طبق اعلام بانک مرکزی، این نرخ در ماه اسفند سال به میزان ۲۵درصد بوده است و با توجه به رکود بازار در چند ماه اخیر و افزایش حقوق پایه کارگران احتمال افزایش مجدد قیمت در محصولات خودور وجود دارد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ