گواهی پرداخت بدهی بابک زنجانی به دولت، جعلی از آب درآمد

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با بیان اینکه ادعای بابک زنجانی مبنی بر پرداخت بدهی خود به دولت جعلی بود و وی سند مربوط به پرداخت پول به حساب بانک مرکزی تاجیکستان را جعل کرده بود، گفت: این موضوع در کمیسیون اصل ۹۰ سریعاً پیگیری می‌شود.

سید سعید حیدری در گفت‌وگو با  فارس، اظهار داشت: سندی که بابک زنجانی مبنی بر پرداخت بدهی خود به وزارت نفت به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه کرده است، طبق بررسی‌های انجام شده جعلی از آب درآمد.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده از سوی مجلس و بعضی دیگر، این سند و گواهی که ظاهراً از بانک مرکزی تاجیکستان صادر شده، جعلی بوده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: زنجانی تاکنون هیچ مبلغی بابت بدهی‌ خود به وزارت نفت، به دولت پرداخت نکرده و ادعای قبلی وی مبنی بر پرداخت بدهی، دروغ بوده است.

این عضو کمیسیون انرژی یادآور شد: پس از بررسی‌ها متوجه شدیم زنجانی سند پرداخت بانک مرکزی تاجیکستان را جعل کرده است.

حیدری تأکید کرد: پرونده بابک زنجانی در کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس، حتماً مورد بررسی موشکافانه قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: از کل رقم حدود ۲ میلیارد و ۶۰ میلیون یورویی‌ که بابک زنجانی مدعی پرداخت آن به دولت شده بود، تا کنون هیچ رقمی پرداخت نشده  و هیچ پولی به حساب دولت واریز نشده است.

به گزارش فارس چندی پیش بابک زنجانی ‌گواهی از بانک مرکزی تاجیکستان ارائه کرد،‌ مبنی بر اینکه تمامی بدهی خود به دولت ایران را در این کشور به حساب بانک مرکزی ایران واریز کرده است، اما با پیگیری‌های مجلس مشخص شد حتی پولی به حساب دولت ایران واریز نشده و گواهی صادر شده نیز ظاهراً یا جعلی بوده و یا با پرداخت یک میلیون دلار از سوی وی صادر شده ‌است.

یکی از نمایندگان مجلس در این‌باره گفته بود: در جلسه ای که سه ماه پیش با آقای زنجانی داشتیم، وی با ارائه یک سری گواهی مدعی بود نه تنها بدهی های خود به دولت ایران را پرداخت کرده بلکه اعلام می کرد، حدود ۲ هزار میلیارد تومان نیز طلبکار است، حالا چه طور شده که حرف خودش را پس گرفته و با ارائه گواهی جعلی مدعی پرداخت بدهی خود به دولت ایران است.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *