گوگل، کمر مایکروسافت را در آلمان شکست

فاوانیوز: به نقل از خبر آنلاین – دادگاه منطقه ای مانهایم آلمان حکم داد موتورولا قوانین ثبت اختراع مایکروسافت را نقض نکرده است.

مایکروسافت اختراعی را ثبت کرده مبنی بر اینکه می توان یک اپلیکیشن را روی تلفن های مختلف نصب کرده و اجرا نمود و این شرکت مدعی شده بود موتورولا با کپی برداری از این ثبت اختراع، آنرا غیر قانونی در تلفن های خود بکار گرفته است. توسط این اختراع توسعه دهندگان نرم افزاری و اپلیکیشن نویس ها نیاز ندارند برای هر تلفن، یک کد جداگانه بنویسند. این کار باعث صرفه جویی در وقت و هزینه برای سازندگان و توسعه دهندگان نرم افزاری می شود.
دیوید هوارد مشاور عمومی مایکروسافت ضمن یاداوری پیروزی های قبلی مایکروسافت علیه موتورولا اذعان کرد رای جدید باعث نخواهد شد تا آرای قبلی دادگاه علیه موتورولا نقض شود و آرای قبلی در زمینه های مشابه، همچنان ادامه دارد.
گفتنی است مایکروسافت سه کیس حقوقی دیگر علیه موتورولا را در دادگاه مطرح و برده بود و بر همین اساس موتورولا از فروش برخی از تلفن های خود در آلمان منع شده بود.
گوگل، سال گذشته موتورولا موبیلیتی را به قیمت ۱۲٫۵ میلیارد دلار خرید تا از ثبت اختراعات انجام شده موتورولا برای توسعه بخش نرم افزاری و سیستم عامل اندروید خود استفاده ببرد اما بدلیل برخی دادگاهی ها علیه موتورولا و برخی ملاحظات مدیریتی در کشورهای مختلف متحمل زیانی معادل ۳۴۰ میلیون دلار شده و این موضوع مصادف با این تصمیم شده است که موتورولا اعلام کرده برای کاهش هزینه ها برخی از بخش های نرم افزاری خود و نیز تولید لوازم جانبی برای موبایل را تعطیل می کند.
به همین دلایل گوگل اعلام کرده برنامه کم حجم کردن موتورولا موبیلیتی را در فصل سوم و چهارم سال میلادی جاری شدت می بخشد. پیشتر اخراج ۳۰ تا ۴۰ هزار کارمند موتورولا موبیلیتی تایید شده بود که با اظهارات جدید، این واقعه شدت خواهد گرفت.
همچنین هزینه های نوسازی زیرساختهای موتورولا برای گوگل در فصل سوم سال میلادی جاری ۴۰ میلیون دلار و برای فصل چهارم ۹۰ میلیون دلار، هزینه در بر خواهد داشت.
موتورولا با عرضه دو اسمارتفون جدید به نامهای Droid Razr HD و Droid Razr Maxx HD و جدیدترین سیستم عامل اندروید روی آنها سعی کرده از بازار تلفنهای هوشمند عقب نماند. تلفن های مذکور به طرز باورنکردنی حتی هنگام اجرا کردن فایل ویدئویی، ۱۱ ساعت باطری دارند و این موضوع باعث شگفتی کاربران شده است. وجود جدیدترین سیستم عامل اندروید نیز باعث شده تا گوگل امیدوار باشد که فروش این دو تلفن نزدیک کریسمس اوج گرفته و باعث شود تا بیشتر از انی ضرر و زیان نبیند.
 
منبع: کریو، نیوز پاکستان

فاوا نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ