گوگل بابت استفاده از اطلاعات خصوصی کاربران ۲۲٫۵ میلیون دلار پرداخت کرد

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

گوگل برای رهایی از اتهاماتی مبنی بر استفاده غیر قانونی از اطلاعات خصوصی کاربران ، پیش از رفتن به دادگاه ، با پرداخت مبلغ ۲۲٫۵ میلیون دلار به عنوان وجه المصالحه موافقت کرد.
 
 
به گزارش ایرنا از پایگاه های خبری، چندی قبل کمیسیون فدرال تجارت آمریکا به سبب نقض تعهدات در خصوص مرورگر سافاری، علیه شرکت گوگل شکایت چند میلیون دلاری طرح کرد. 
 
گوگل موافقت کرده بود که کوکی های ردیاب را در این مرورگر تعبیه نکند و تبلیغات هد فمند خود را برای کاربران آن نمایش ندهد، اما به این تعهدات پایبند نماند.
 
گوگل پیش از این اعلام کرده بود تا زمانی که کاربران به میل خود تنظیمات مرورگر سافاری را تغییر ندهند، این مرورگر، اطلاعات خصوصی آن ها را گردآوری نمی کند. 
 
در حالی که مشخص شد سافاری به طور پیش فرض این اطلاعات را بدون آگاهی کاربران گردآوری کرده و برای سرورهای گوگل ارسال می کند و این شرکت با استفاده از اطلاعات مذکور تبلیغات هدفمندی را برای کاربران نمایش داده که گفته می گردد در آمد آن بیش از یکصد میلیون دلار بوده است.
 
در پی مذاکراتی که بین گوگل و کمیسیون فدرال تجارت امریکا انجام گرفت، کمیسیون مذکور پیشنهاد پرداخت جریمه ۲۲٫۵ میلیون دلاری برای مصالحه و رهایی گوگل از اتهامات مطرح کرد و گوگل روز قبل رسماً قبول مصالحه و پرداخت این مبلغ را اعلام کرد.
 
کوکی ها برنامه هایی می باشند که پس از انتقال از طریق مرورگر به سیستم کاربران، انواع مختلفی از اطلاعات از جمله علاقمندی های آنان را گردآوری کرده و برای یک سرور ارسال می کنند. سپس شرکت هایی که این اطلاعات را در اختیار دارند، می توانند با استفاده از آن اقدام به تبلیغات هدفمند و پرسود کنند. 

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *