گوگل شرکت موتورولا را به لنوو فروخت

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

شرکت گوگل با انتشار یافتن بیانیه‌ای اعلام کرد که برای واگذاری مرکز تولید گوشی‌های هوشمند موتورولا موسوم به Motorola Mobility به شرکت چینی لنوو موافقت کرده است.
به گزارش گروره خبرها خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت چینی تولیدکننده محصولات الکترونیکی اعلام کرد که برای خرید مرکز تولید گوشی‌های هوشمند موتورولا ۲٫ میلیارد دلار به گوگل پرداخت می‌کند که از این رقم ۱٫۴۱ میلیارد دلار پس از نهایی شدن قرارداد به صورت نقد و سهام داده میشود و ۱٫۵ میلیارد دلار مابقی نیز طی دوره زمانی ۳ سال پرداخت می‌گردد.
شرکت گوگل به عنوان بخشی از این قرارداد موظف شده است حق‌ امتیازها و اختراعات موتورولا را به لنوو واگذار کند که از جمله آن‌ها می‌تواند به ابزارها و نوآوری‌های کنونی موتورولا نیز اشاره کرد.
شرکت لنوو در این واگذاری بزرگ علاوه بر در اختیار گرفتن برند Motorola Mobility و همه مستقلات، بیش از ۲ هزار حق امتیاز را نیز از آن خود می‌کند.
شرکت گوگل مرکز تولید گوشی‌های هوشمند موتورولا را در سال ۲۰۱۲ میلادی به قیمت ۱۲٫۵ میلیارد دلار خریداری کرد و سال قبل دو گوشی هوشمند Moto X و Moto G را تحت مدیریت خود به دست کاربران جهانی رساند که با استقبال گسترده مواجه شد. با این وجود شرکت موتورولا طی چند سال قبل همواره با ضرر مالی مواجه شد و هرگز به سوددهی نرسید.
 

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ