گوگل پروژه خودروهای بدون راننده را با جدیت پیگیری می‌کند

۱۰
اردیبهشت

گوگل پروژه خودروهای بدون راننده را با جدیت پیگیری می‌کند

همکاران سیستم- گوگل اعلام کرده برای توسعه فناوری خودروهای هوشمند در حال مذاکره با شرکت‌های خودروسازی است. گوگل قصد دارد با همکاری این شرکت‌ها خودرویی طراحی کند که نیاز به راننده ندارد.
به گزارش وب سایت itworld آنتونی لواندوسکی، یکی از مدیران گوگل و مدیر این پروژه بلندپروازانه در کنفرانسی در انجمن مهندسی خودرو گفت: گوگل به دنبال شریکی است تا به کمک هم خودروهای بدون نیاز به راننده را تا دهه آینده روانه جاده‌ها کنند. وی افزود: ما با همه شرکت‌های خودروسازی در حال مذاکره هستیم تا ببینیم چقدر از این پروژه استقبال می‌کنند.

او تاکید کرد این پروژه نیازمند میلیون‌ها مایل آزمایش و تست است اما ابراز امیدواری کرد که بخش فنی پروژه تا قبل از پایان سال ۲۰۱۲ به نتیجه برسد. لواندوسکی به خبرنگاران گفته است: مهندس نیستیم اگر این تکنولوژی تا قبل از پایان سال آماده نشود!

گوگل تنها شرکتی نیست که معتقد است آینده از آن خودروهای هوشمند و بدون راننده است. هنری فورد، بنیانگذار شرکت خودروسازی فورد نیز چندی پیش گفته بود تا سال ۲۰۲۴ خودروهای هوشمند کم کم وارد بازار خواهند شد. شرکت بی‌ام دبلیو نیز اخیراً از فناوری رانندگی خوکار خود که connectdrive connect یا cdc نامیده می‌شود، رونمایی کرده است. این فناوری مجموعه‌ای از حسگرهای مختلف است و می‌تواند در عبور از مسیرهای پر ترافیک به راننده کمک کند.

شرکت گوگل دو سال پیش خودروهای بدون راننده خود را آزمایش کرد و از آن زمان این فناوری را بر سر زبان‌ها انداخت. در ماه اوت سال گذشته نیز گوگل یک بار دیگر این فناوری را آزمایش کرد که ظاهراً چندان موفقیت‌آمیز نبود، اما گوگل حالا آنقدر در کار خود جدی است که حتی اعلام کرده برای عرضه این فناوری‌ها با برخی از شرکت‌های بیمه در دیترویت نیز وارد مذاکره شده است.

اخبار اخبار IT

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.