گوگل ۱۴۵ هزار یورو جریمه شد

۳۱فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است خبرگزاری‌ها- مقامات آلمانی به سبب تخلف و نقض حریم شخصی کاربران اینترنت، ۱۴۵ هزار یورو جریمه برای گوگل تعیین کرده اند.

گوگل با سواستفاده از شبکه های ناایمن بی سیم وای – فای و نفوذ به آنها توانسته اطلاعات شخصی هزاران کاربر را ثبت و مورد بررسی قرار دهد.

مقامات رگولاتوری آلمان می گویند: این یکی از بزرگترین موارد تلاش برای حفاظت از داده های شخصی کاربران است که در طول تاریخ رخ داده است. با این حال آنها جریمه نهایی تعیین شده برای گوگل را ناکافی دانسته و معتقدند بدین روش نمی توان در برابر شرکتی همچون گوگل بازدارندگی ایجاد کرد.

گوگل مدعی است در جریان عکس برداری برای سرویس نمای خیابانی خود این اطلاعات را به طور ناخواسته جمع آوری کرده است. اطلاعات یاد شده شامل کلمات عبور ایمیل های اشخاص، عکس های شخصی و … است. اطلاعات یاد شده به طور غیرقانونی در حد فاصل سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ جمع آوری شده اند.

این تخلف منحصر به آلمان نبوده و در دهها کشور دیگر اروپایی و آسیایی رخ داده است. رسیدگی به این پرونده در دیگر کشورهای جهان هم در جریان است و تحت فشار مقامات قضایی و افکار عمومی گوگل مجبور به پاکسازی اطلاعا جمع آوری شده گردید.

IT Iran
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *