یارانه‌ها شبکه “شتاب” بانکی را از کار انداخت

۲۲ آبان ،

همزمان با واریز یارانه‌ نقدی آبان ماه، شبکه شتاب بانکی (تبادل اطلاعات بین بانکی) نیز از کار افتاد.

به گزارش تفسیری گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ هر ماهه همزمان با واریز یارانه ها، شبکه بانکی به شدت دچار اختلال می گردد و فعالیت بانکی یک روز مردم را مختل می کند به طوری‌که به سبب شلوغی، شبکه شتاب بین بانکها از کار می افتد و دستگاه های ATM  با صفهای طولانی مواجه می شوند.

در واقع با قطع شدن شبکه شتاب بانکها، دارندگان عابر بانک باید فعالیت‌های بانکی خود را فقط از بانک مربوطه انجام دهند که همین امر سبب شلوغی بسیار بسیار دستگاه های خودپرداز به خصوص در مکان‌های شلوغ می گردد.

از طرفی دستگاه‌های POS در فروشگاه ها و مراکز خرید هم با مشکل مواجه می گردد و خریداران نمی توانند با استفاده از عابر بانک خود، پول را به وسیله این دستگاه ها پرداخت کنند و به اجبار باید به سراغ دستگاه‌های خودپرداز بروند.
 
همچنین مراجعه این دسته از متقاضیان به دستگاه های ATM  صفهای طولانی تری را ایجاد می کند که گاهی برای یک عملیات ساده بانکی باید وقت بسیاری در صف ایستاد.

روز قبل هم با واریز یارانه ها، شبکه شتاب بانکی به شدت مختل شد و حتی امروز هم این شبکه هنوز به وضعیت عادی بازنگشته است.
 
در این مدت کاربران بسیاری نسبت به این موضوع گلایه داشتند و حتی عنوان کردند که در بعضی از مواقع به ازای هر بار کارت کشیدن در دستگاه POS ، پول از حساب آنها کسر شده و به حساب فروشگاه رفته در حالی که جنسی هم خریداری نشده است.
 
آنان با بیان اینکه بانکها همیشه در رسانه ها تبلیغ استفاده از کارتهای الکترونیکی می کنند اما با کوچکترین عملیات بانکی، سیستم قابل استفاده نیست، می‌گویند: روز قبل به شدت با مشکل مواجه شدیم و برای دریافت وجه نقد به بیش از ۲۰ بانک مراجعه کردم.
 
یکی از کاربران که در میدان امام خمینی مغازه‌ دارد و به کسب و کار مشغول است، با انتقاد از سیستم‌های بانکی، اظهار داشت: هر ماه در این روزها با مشکل مواجه می شویم در حالی که عمده کار ما با دستگاه های کارت خوان است، زیرا اغلب مشتریان با استفاده از دستگاه POS پول می پردازند.

 
وی افزود: روز قبل مدام دستگاه اعلام می کرد که به سبب شلوغی خط، امکان عملیات بانکی وجود ندارد؛ به همین جهت مشتریان با صرف وقت بسیار به عابر بانکها مراجعه می کردند و در نهایت هم پیشمان شده و می رفتند.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *