یارانه رئیسی کی واریز میشود / آخرین اخبار از افزایش یارانه جدید رئیسی

یارانه رئیسی کی واریز میشود

نخستین یارانه‌ رئیسی به حساب مردم واریز شد، اما آیا یارانه ها سه برابر خواهد شد. متن کامل خبر و جزئیات افزایش یارانه های نقدی در دولت رئیسی را میخوانید.

یکصد و بیست و ششمین مرحله یارانه نقدی، مربوط به مرداد، روز چهارشنبه، ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ راس ساعت ۲۴ واریز شد. این نخستین یارانه‌ای بود که در دولت سیدابراهیم رئیسی به حساب مردم واریز شد.

یارانه رئیسی

زمان احتمالی پرداخت یارانه ها تا ۳ برابر

یارانه پرداختی مرداد ۱۴۰۰ مانند سال‌های گذشته به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به همراه افزایش حداقل مستمری خانوار‌های مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور، به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز شد.

همچنین بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا و اطلاع رسانی‌های قبلی انجام شده، این ماه چهاردهمین قسط از اقساط تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی مرحله اول وام کرونا، از یارانه سرپرستان خانواری که تسهیلات را دریافت کرده اند کسر شد .

دولت سیزدهم کار خود از بعد از برگزاری مراسم تحلیف در روز پنجشنبه ۱۴ مرداد، به صورت رسمی آغاز کرد و این نخستین یارانه نقدی است که در این دولت پرداخت می‌شود.

یارانه جدید برای ۶۰ میلیون نفر

در همین رابطه، قرار است یارانه‌ها از چند ماه دیگر افزایش یابد و چندین برابر شود. به نظر می‌رسد ۶۰ میلیون نفری هر دو یارانه نقدی و معیشتی را می‌گیرند از آذر یارانه‌شان بیش از سه برابر شود.

زمزمه‌های اعطای کارت اعتباری از پنج ماه دیگر شنیده می‌شود یارانه‌ای که قرار است به پنج دهک اول پرداخت شود.

ابراهیم رئیسی وعده داده که برای کاهش هزینه خانواده‌ها کارت اعتباری معیشت صادر می‌شود. بر این اساس به‌ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و دو دهک بعدی ۱۵۰ هزار تومان اعتبار ماهانه قرض‌الحسنه با کارمزد دو درصد تخصیص یابد.

یعنی یک خانواده پنج نفره در دهک‌های اول، دوم و سوم از آذر علاوه بر یارانه نقدی و معیشتی، کارت اعتباری به مبلغ یک میلیون تومان دریافت می‌کند.

این خانواده در آذر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی بنزین، ۲۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه نقدی و یک میلیون تومان کارت اعتباری دریافت می‌کند، در مجموع یک میلیون و ۴۳۲ هزار تومان.

حالا اگر این خانواده در دهک سوم و چهارم باشد، ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی بنزین، ۲۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان و ۷۵۰ هزار تومان کارت اعتباری دریافت می‌کنند.

این پنج دهک در واقع همان ۶۰ میلیون نفری هستند که هر دو یارانه معیشتی و نقدی را دریافت می‌کنند، با عملی شدن وعده ابراهیم رئیسی یارانه این ۶۰ میلیون نفر بیش از سه برابر می‌شود و از ۴۳۲ هزار تومان به یک میلیون و ۴۳۲ هزار تومان می‌رسد.

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. فقر گفت:

    بسمه تعالی
    امروزه متاسفانه مشکل اساسی شخصیت هایی که در سمت ریس جمهور قرار می گیرند به دنبال سوتی های دولت گدشته بوده وبا این کار دولت را به حاشیه برده وبه جای رسیدگی به وضع خراب کشور ومردم به دنبال تخریب هم دیگر هستند واما آقای ریسی شخصیت های ارشد کشور در میزان تحصیلات وسواد دارای عنواع مدرک دکترا بوده .اما در مواقع بحران وتصمیم گیری ندانسته عمل می کنند خداوند انسان را آفرید وانسان را اشرف مخلوقات قرار داد وبه او قدرت تفکر وتصمیم گیری داده تا درمورد جامعه ومحیطی که در آن زندگی می کند ونسبت به هرآنچه که در اطرافش است تفکر کند وبعد تصمیمی عاقلانه بگیرد آقای سید ابراهیم ریسی ریس محترم جمهور شما به جای همه مردم وملت ایران تصمیم گرفته اید واین اشتباه است شما فقط توان تصمیم گیری را برای خود داشته نه به جای همه مردم تصمیم گیری کنید درست آن بود طرح که کاملا اشتباه بوده را برای نظرسنجی با مردم قرار دهید عدالت کیسه ای بردوش علی بود که در تاریکی شب ب حامی فقرا بود عدالت شما کیسه ای است خالی که دغدغه پر کردنش را دارید  

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *