یکی از اسرار کاملا محرمانه اتریش فاش شد

به گزارش ایرنا، روزنامه اتریشی اوسترایش در این خصوص نوشت: بدین ترتیب از یکی از آخرین اسرار جمهوری اتریش پرده برداشته شد.

این روزنامه یادآور شد که تا کنون فقط گاهی روزنامه نگارانی که پیشاپیش مورد امتحان قرار می گرفتند، اجازه داشتند به ‘آینزاتس سنترال برگ’ که نام رسمی این پناهگاه مخفی است، بروند.

اوسترایش یادآور شد: در نوامبر سال ۲۰۰۷ یکی از روزنامه نگاران این روزنامه به همراه نوربرت دارابوش وزیر دفاع، وارد این پناهگاه شد؛ موضوعی که باعث شد تا نمایندگان حزب سبز در مجلس ،دارابوش را به خاطر خیانت به اسرار مورد سئوال قرار دهند.

این روزنامه اتریشی با اشاره به اینکه تصمیم برای ساخت بنایی چند طبقه در عمق دو کیلو متری کوه در دهه هفتاد گرفته شده است، نوشت: در این محل مرکز کنترل قلمرو هوایی و بخش هواشناسی قرار داده شده است.

این روزنامه اتریشی فاش کرد که از این محل هواپیماهای جنگنده یورو هدایت می شوند.

این هواپیما، به منظور ایجاد استقلال هوایی از هواپیماهای آمریکایی توسط اروپاییان طراحی شده و هواپیمایی بسیار چابک در سطح هواپیمای اف-۱۶ فالکون و حتی بیشتر است.

روزنامه اوسترایش در ادامه نوشت که سرور شبکه های تلفنی و کامپیوتری ارتش و دولت نیز در این پناهگاه مخفی قرار دارند و صدراعظم نیز در آن دارای میز کار است.

اروپام ۱۳۴۴ ** ۱۹۱۷

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۱۲۸۱۷۷


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ