یورو از دلار پیشی گرفت

۲۲ آبان ،

یورو از دلار پیشی گرفت

بینا- در آستانه برگزاری نشست وزرای حاویی اتحادیه اروپا ارزش یورو در برابر دلار آمریکا با افزایش روبه رو شده است .
به گزارش تفسیری بینا به نقل از پایگاه اینترنتی طلا/ رویترز ، ارزش یورو در برابر دلار آمریکا روز جمعه به پایین ترین حد خود در دو ماه اخیر رسیده بود ولی امروز دوشنبه با افزایش ۰٫۱ درصدی در برابر دلار روبرو شده است .
بر این اساس، سرمایه گذاران بین المللی همچنان به شدت نگران وضعیت بحران مالی و بدهی یونان و خروج این کشور از منطقه یورو می باشند . نشست وزرای حاویی منطقه یورو قرار است اواخر روز دوشنبه در شهر بروکسل برگزار شود .
مهمترین موضوع این نشست تصمیم گیری در خصوص وضعیت یونان و پرداخت کمکهای مالی تازه به این کشور خواهد بود .
ولفگانگ شاوبل وزیر حاویی آلمان تاکید کرد: بازرسان بین المللی نمی توانند پیش از آغاز نشست وزرای حاویی منطقه یورو گزارش تفسیری خود در خصوص یونان را ارائه کنند و به همین سبب وزرای حاویی اروپا نیز نمی توانند در خصوص پرداخت کمکهای مالی تازه به یونان تصمیم بگیرند .
یونان باید تا دو سال آینده ۱۸٫۵ میلیارد یورو از بها های بودجه را کاهش دهد . دولت آتن به دنبال دریافت کمک مالی تازه به ارزش ۳۱٫۵ میلیارد یورو از وام دهندگان بین المللی است .
ارزش یورو در برابر دلار امروز ۰٫۱ درصد افزایش یافت و هر یورو در برابر ۱٫۲۷۲۵ دلار مبادله شده است . ارزش یورو در برابر دلار روز جمعه به پایین ترین حد خود از هفتم سپتامبر رسیده است .

RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ