یکسان سازی مالیات حقوق بخش خصوصی و دولتی / معافیت مالیاتی سپرده و سود سپرده‌های بانکی

۳۰اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

forootan (3 of 4).jpg

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی با بیان این که سپرده و سود سپرده‌های بانکی از مالیات معاف می باشند، تصریح کرد: ‌در شرایط فعلی نرخ مالیات حقوق کارکنان بخش خصوصی بیشتر است اما یکسان سازی آن با مالیات حقوق کارکنان بخش دولتی در لایحه مالیات‌های مستقیم پیش بینی شده است.

حسین وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان این که به سپرده‌های بانکی مالیات تعلق نمی‌گیرد، گفت: سود سپرده بانکی نیز از مالیات معاف است.

وی با بیان این که از درآمد مالیات دریافت می‌کنیم، افزود: در نقل و انتقالات بانکی، مواردی که شامل معافیت مالیاتی نشود و منجر به درآمد شود، از درآمد مالیات می‌گیریم.

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی دربارهٔ یکسان سازی مالیات حقوق بخش خصوصی و دولتی، اظهار کرد: این امر در لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم پیش بینی شده است اما ‌در شرایط فعلی نرخ مالیات بخش خصوصی بیشتر است.

به گفته او میزان وصولی مالیات بر حقوق بیش از دو برابر مالیات مشاغل است.

وی از عملیاتی شدن پرداخت‌های الکترونیکی خبر داد و گفت:قبوض مالیاتی نقدی شناسه پرداخت و شماره پرداخت دارند و امکان واریز مبلغ از مسیرهای الکترونیکی و اینترنتی فراهم شد.

وکیلی تاکید کرد: هر ممیز می تواند مالیات‌های پرداختی مودی خودش در کل کشور را در سیستم خود ملاحظه کند لذا مؤدیان مالیاتی برای اخذ تأییدیه پرداخت نیازی به مراجعه به اداره‌های کل ندارند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. بهروز گفت:

    آیا این عدالت است که ماکارکنان بخش خصوصی با شرایط کاری سخت وزیان آوروامنیت شغلی کمتر چندین برابرکارکنان بخش دولتی مالیات پرداخت کنیم یکسان سازی مالیاتهای حقوق التیامی است بردردکارگران بخش خصوصی.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ