یک اپلیکیشن ایرانی دیگر هک شد / مذاکره با هکرها برای حل مشکل

گروهی هکری که پیش‌ازاین «تپسی» و «اسنپ‌فود» را هک کرده بود، این بار ادعا کرده به سراغ پلتفرم اجاره اقامتگاه «اتاقک» رفته است.

طبق آنچه در کانال تلگرام این گروه نوشته شده،‌ این اطلاعات شامل «نام و نام‌خانوادگی، تاریخ رزرو، مدت اقامت، هزینه پرداختی، کد ملی، شماره تماس، ایمیل، اطلاعات تسویه‌حساب؛ ‌مانند مبلغ، اطلاعات بانکی، توضیحات، تاریخ، پیام‌ها و چت‌ها، اطلاعات دقیق اماکن قابل‌رزرو، اطلاعات جستجوی کاربران و اطلاعات بانکی؛ ازجمله نام و نام‌خانوادگی صاحب حساب، نام کاربری، شماره شبا، نام بانک، شماره کارت» است.

این گروه هکری نمونه‌ای از این داد‌ه‌ها را نیز برای دانلود منتشر کرده است.

به #اتاقک ۲۴ ساعت فرصت داده شده، برای جلوگیری از فروش اطلاعات، با این گروه وارد مذاکره شود.

«اتاقک» بیانیه صادر کرد؛ درحال مذاکره با تیم هکری هستیم

پس از ادعای گروهی هکری مبنی‌بر هک پلتفرم اجاره اقامتگاه «اتاقک»، این پلتفرم در بیانیه‌ای اعلام کرد:

«درحال راستی‌آزمایی ادعای این گروه هکری بوده و درصورت تأیید نفوذ مسئولیت این اتقاق را می‌پذیرد.»

در نخستین بیانیه #اتاقک دراین‌باره آمده است:

«پیرو ادعای هک‌شدن بخشی از اطلاعات کاربران اتاقک به اطلاع می‌رسانیم که شرکت اتاقک در گام نخست با همکاری پلیس فتا، درحال شناسایی و رفع منبع آلودگی ناشی از اقدام این گروه هکری است.»

اتاقک با اعلام اینکه دارد با تیم هکری  مذاکره می‌کند، گفته حداکثر تلاش خودش را می‌کند تا جلوی انتشار داده‌های کاربران از این طریق را بگیرد. همچنین در این بیانیه به کاربران اتاقک اطمینان داده شده که اطلاعات بانکی‌شان در امنیت کامل است؛ چراکه طبق مقررات بانک مرکزی، این اطلاعات در هیچ‌یک از پلتفرم‌ها ذخیره نمی‌شوند.

گروه هکری مدعی هک اتاقک پیش‌ازاین «تپسی»، «اسنپ‌فود» و «سازمان حج و زیارت» را هک کرده بود و حالا با انتشار نمونه‌ای از داده‌های دیتابیس اتاقک، به این پلتفرم ۲۴ ساعت فرصت داده تا برای جلوگیری از فروش اطلاعات وارد مذاکره شود.

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.