یک درصد واحدهای شهرک های صنعتی دانش بنیان هستند

معاون وزیر صمت با بیان اینکه در شرکت شهرک‌های صنعتی کشور ۲۴۹ هزار واحد تولیدی داریم که تنها یک درصد آنها دانش بنیان هستند، گفت: امسال هزار کارگاه صنعتی جدید ایجاد کنیم.

یک درصد واحدهای شهرک های صنعتی دانش بنیان هستند

به گزارش ممتاز نیوز، علی رسولیان با بیان اینکه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، فناور و نوآور به صورت جد در دستور کار است، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین حمایت‌هایی که از شرکت‌های دانش بنیان می‌شود مربوط به ارائه تسهیلات ویژه برای استقرار این شرکت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: در واقع شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند بدون شرکت در مزایده و با اقساط طولانی مدت و بالای ۴۵ ماه، زمین دریافت کنند و به فعالیت بپردازند.

وی ادامه داد: در شرکت شهرک‌های صنعتی کشور ۲۴۹ هزار واحد تولیدی داریم که تنها یک درصد آنها دانش بنیان هستند بنابراین هدف ما این است که تعداد شرکت‌های دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی افزایش یابد از این رو امیدواریم بتوانیم عمده زمین‌ها را به این شرکت‌های توانمند بدهیم.

به گفته رسولیان، برای شرکت‌هایی که محصولات آنها به بهره‌برداری برسد و فعالیت آنها منجر به تولید شود مشوق‌های بسیار خوبی برای بعد از بهره‌برداری در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه همچنین بیش از ۱۴۰۰ نیاز فناورانه واحدهای تولیدی شناسایی شده است، یادآور شد: سال گذشته ۱۴۸ شرکت دانش بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور مستقر شدند که باید این تعداد افزایش یابد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به ایجاد کارگاه‌های صنعتی اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۱۴۰۰ کارگاه صنعتی ایجاد شد و برای امسال نیز در نظر داریم که هزار کارگاه صنعتی جدید ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ