۱۰سریال الف دردستورکاربسیج صداوسیما

تاریخ نشر: شنبه ۱۵ مهر   | مشاهده : ۱  | سایر خبرهای فرهنگ و هنر
۱۰سریال الف دردستورکاربسیج صداوسیما

رئیس بسیج سازمان صداوسیما از قرار گرفتن ۱۰ سریال الف جدید در مراحل مختلف تولید تا پایان سال ۹۱ خبر داد. علی اصغر جعفری، رئیس بسیج سازمان صداوسیما درباره تازه ترین آثار در حال ساخت و آماده پخش این مرکز…

رئیس بسیج سازمان صداوسیما از قرار گرفتن ۱۰ سریال الف جدید در مراحل مختلف تولید تا پایان سال ۹۱ خبر داد.

علی اصغر جعفری، رئیس بسیج سازمان صداوسیما درباره تازه ترین آثار در حال ساخت و آماده پخش این مرکز پس از “بیدارباش” به خبرنگار مهر گفت: این روزها ساخت سریال ۲۶ قسمتی “بال های خیس” به کارگردانی عباس رنجبر ادامه دارد. این سریال به بحث تولید ملی و حمایت از سرمایه ایرانی مربوط می شود و جالب اینکه ما ساختش را از سال گذشته آغاز کردیم. در حالی که نمی دانستیم قرار است نامگذاری امسال چنین باشد و این لطف الهی بود.

وی افزود: همچنین نقش بسیج و نیروهای معتقد به انقلاب در خودکفایی و دستیابی به دانش امروز نیز در این سریال که در آخرین مراحل تولید به سر می برد نیز مورد پردازش قرار گرفته و درصدد پخش آن همزمان با ایام بسیج هستیم تا نقش تاثیرگذار و جدی خود را ایفا کند.

رئیس بسیج صداوسیما با ابراز خرسندی از ورود خوب این مرکز در حوزه تولید آثار نمایشی، اظهار کرد: سال ۹۰، ۱۱ سریال الف را در دست داشتیم و امسال نیز ۱۰ سریال الف دیگر به این مجموعه اضافه شده است. یکی از این آثار به زنان حماسه سازی که حضوری برجسته و موثر در دفاع مقدس داشته اند، می پردازد. نگارش فیلمنامه این سریال به اتمام رسیده و آماده پیش تولید می شود.

جعفری با اشاره به پرداخت به موضوع دانشجویان پیرو خط امام در سریال “عبور” یادآور شد: اثر دیگری با نام “منبری بر آسمان” به نقش روحانیت در جنگ می پردازد. همانطور که می دانید بالاترین درصد شهادت در جنگ مربوط به روحانیون بوده است.

وی ادامه داد: بحث فرقه ها و نحله های شیطان پرستی نیز در سریال دیگری مورد توجه قرار خواهد گرفت. همچنین ساخت ۳۰ تله فیلم را در دستور کار داریم. علاوه بر این دو انیمیشن بلند به عنوان نخستین آثار پویانمایی بلند جمهوری اسلامی ایران ساخته خواهند شد. چند فیلم تلویزیونی در زمینه های تولید ملی و سرمایه ایرانی، اولین روحانی شهید جمهوری اسلامی و دلسوزی مادرانه آماده پخش داریم.

رئیس بسیج صداوسیما از ساخت چند قطعه موسیقی نام برد و تصریح کرد: یک اثر مستند نیز درباره نقش مهندسین در جنگ خواهیم داشت. همچنین یک سریال دیگر با نام “مدرسه عشق” داریم که در ۵۲ قسمت به خاطرات بچه های بسیج در پایگاه ها از بدو انقلاب تا امروز می پردازد.

جعفری در همین رابطه افزود: برای آماده کردن متن این سریال، سایتی به همین نام ایجاد شده و از بسیجیان پیشکسوت خواسته ایم خاطرات جالبی که از دوران فعالیت خود دارند را برای ما بفرستند تا در این سریال به نام خودشان مورد توجه قرار گیرد و به این وسیله اثری مبتنی بر حوادث واقعی داشته باشیم.

وی در پایان سخنان خود گفت: درباره بحث سوریه نیز طرح ها وایده های برنامه سازی به ما ارائه شده که مناسب با ظرفیت هر یک، مقدمات ساختشان را فراهم خواهیم کرد. از تمام علاقمندان به این موضوعات نیز می خواهیم ایده ها و طرح های خود در خصوص دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، مقاومت و مبانی و ارزش ها را در بحث تولید تله فیلم، مستند و سریال به ما ارائه کنند که جز با همکاری و همراهی خیل عظیم مردم قادر به فعالیت تأثیرگذار نخواهیم بود.

(www.mehrnews.com)

گردآوری : گروه اینترنتی نیک صالحی


فرهنگ و هنر
بازنشر:ممتازنیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *