۱۰ هزار شهید مفقودالاثر در کشور داریم

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: حدود ۱۰ هزار شهید مفقودالاثر در کشور هستند که برخی از آنها تفحص شده‌اند.

۱۰ هزار شهید مفقودالاثر در کشور داریم

به گزارش ممتاز نیوز، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تعداد شهدای ما که اسیر شدند مشخص نیست، برخی از این شهدای عزیز در بدو اسارت شهید شدند و برخی در اردوگاه‌ها به شهادت رسیدند و آنقدر غریب بودند که حتی تعداد آنها مشخص نبود.

معاون رئیس جمهور گفت: تحمل فضای غربت بسیار سخت است، انسان حتی در سفر‌ها احساس دلتنگی می‌کند، اما اسرای ما که حتی خانواده هایشان از زنده بودن آنها خبر نداشتند، جهاد کردند و مظلومانه به شهادت رسیدند لذا این شهدا روح بزرگی داشتند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: حدود ۱۰ هزار شهید مفقودالاثر در کشور هستند که برخی از آنها تفحص شده‌اند. شهدا نظاره‌گر و شاهد اعمال ما هستند.

 قاضی‌زاده هاشمی خاطرنشان‌کرد: رهبر معظم انقلاب خانواده‌های شهدا را خاکریز دوم جبهه معرفی می‌کنند، در سال‌های دفاع مقدس هر مادر شهیدی که فرزندش شهید می‌شد فرزند دیگرش را راهی جبهه می‌کرد و به دیگران روحیه می‌داد و برای همین ما در سال‌های دفاع مقدس پیروز شدیم.

معاون رئیس جمهور گفت: باید به موضوع شهدا و شهادت توجه کنیم. شهدا کسانی هستند که مدال عاقبت‌بخیری را کسب کردند و یاد شهدا باعث می‌شود که چگونه زندگی کردن را یاد بگیریم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان‌کرد: انسان در هر لحظه به مرگ نزدیک‌تر می‌شود پس باید کاری کند که مسیر زندگی‌اش درست باشد. برگزاری این کنگره‌ها تمسک جستن به شهدا است و اینکه نشان دهیم که شهدا را فراموش نکرده‌ایم. امیدواریم تا پایان کنگره تعداد شهدای غریب در اسارت مشخص شود، زیرا این شهدا جایگاه والایی دارند و امیدوارم خدا ما را قدردان شهدا قرار دهد.

انتهای پیام/


ایران

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.