۱۳ دوپینگی ورزش ایران منتظر اعلام رای محرومیت!

از ابتدای سال ۲۰۲۲ میلادی نمونه دوپینگ ۱۷ ورزشکار مثبت اعلام شده که از این تعداد ۴ نفر حکم محرومیت قطعی گرفته‌اند و ۱۳ ورزشکار در انتظار رای قطعی و اعلام میزان محرومیت هستند.

۱۳ دوپینگی ورزش ایران منتظر اعلام رای محرومیت!

به گزارش ممتاز نیوز، از ابتدای سال ۲۰۲۲ از ۴۹۲ ورزشکار در ۲۸ رشته ورزشی از سوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو)، نمونه دوپینگ گرفته شده است که نمونه‌های ۱۷ ورزشکار از ۹ رشته ورزشی والیبال، قایقرانی، پاورلیفتینگ، وزنه‌برداری، کوراش، ورزش‌های ناشنوایان، دوومیدانی، بسکتبال و شنا مثبت گزارش و حکم قطعی ۴ ورزشکار صادر شده است.

علاوه بر این پرونده دوپینگ ۲ ورزشکار در مرحله استیناف‌خواهی و ۱۱ ورزشکار نیز مراحل اولیه دادرسی قرار دارد.

دوپینگی‌های قطعی

محمد نیری از رشته وزنه برداری با توجه به مصرف ماده ممنوعه “دروستانولون” که از دسته استروئیدهای آنابولیک است از تاریخ ۸ فروردین ۱۴۰۱ تا ۷ فروردین ۱۴۰۴ از فعالیت در تمامی حوزه های ورزشی محروم خواهد بود.

مسعود نصرتی ورزشکار رشته وزنه‌برداری به دلیل استفاده از ماده ممنوعه GHRP-۶ از گروه هورمون‌های پپتیدی به مدت سه سال از تاریخ ۸ فروردین ۱۴۰۱ تا ۷ فروردین ۱۴۰۴ از تمامی فعالیت‌های ورزشی محروم شد.

همچنین کیا افضلی که در مسابقات لیگ شنا مورد آزمایش دوپینگ قرار گرفت، پس از محرز شدن مصرف داروی ممنوعه اکساندرولون، از تاریخ ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۴ اسفند ۱۴۰۳ از تمام فعالیت‌های ورزشی محروم شد.

عدنان شاوردی، ‌بسکتبالیت تیم پالایش نفت آبادان به دلیل استفاده از ماده‌های استانوزول و متاندینون که از دسته داروهای استروئیدی است به مدت ۴ سال از تاریخ ۱ اسفند ۱۴۰۰ تا ۳۰ بهمن ۱۴۰۴ از فعالیت در تمامی حوزه های ورزش محروم شد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ