۱۶ اردوگاه برای اسکان زلزله‌زدگان کرمانشاه برپا شد

اسفند ۱۳۹۸
ممتاز نیوز : معاون کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلال‌احمر می‌گوید: ۱۶ اردوگاه برای اسکان ۸۵۰۰ زلزله‌زده کرمانشاهی در سه شهرستان استان کرمانشاه برپا شده است.

مرتضی مرادی‌پور در گفت‌وگو با فارس، در مورد آخرین اقدامات جمعیت هلال‌احمر برای ارائه خدمات امدادی به زلزله‌زدگان در استان کرمانشاه گفت: از روز جمعه اول آذر که شهرهای قصر شیرین، گیلان غرب و سرپل ذهاب در استان کرمانشاه لرزید تاکنون ۵۰ تیم عملیاتی و ۲۵۰ تیم امدادگر برای ارائه خدمات امدادی به مردم در این شهرها مستقر شدند.

وی ادامه داد: تا این لحظه ۱۶ اردوگاه با ظرفیت ۲ هزار دستگاه چادر برای اسکان حدود ۸۵۰۰ نفر در شهرهای قصر شیرین، گیلان غرب و سرپل ذهاب برپا شده است.

به گفته این مسئول در سازمان امداد و نجات هلال‌احمر تا این لحظه ۲ هزار تخته پتو و ۱۰ هزار بسته غذایی و کنسرو بین مردم منطقه توزیع شده است.

مرادی‌پور در مورد خسارات احتمالی ناشی از زلزله گفت: از آنجایی که طی سه روز اخیر تاکنون ۱۹۷ بار این مناطق لرزیده است رعب و وحشتی در دل مردم ایجاد شده که حاضر نیستند در خانه‌های خود حضور داشته باشند و تنها ترک خوردگی دیوار منازل گزارش شده است.

شهرهای قصر شیرین، گیلان غرب و سرپل ذهاب در استان کرمانشاه از ساعت ۱۰:۲۰ دقیقه روز جمعه اول آذر تاکنون ۱۹۷ بار لرزیده که بزرگی هر زمین لرزه بین ۴ تا ۵٫۷ ریشتر در شب قبل بوده است.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ