۲.۶میلیارد تومان برای تدوین پیوست فرهنگی رایتل توسط حوزه علمیه و دانشگاههای امام صادق و علامه!

۰۴ تیرماه ۱۳،

قرارداد چهارجانبه تدوین پیوست فرهنگی رایتل که بین حوزه علمیه، وزارت ارتباطات و دانشگاه‌های امام صادق (ع) و علامه طباطبایی وجود دارد، مدت زمان ۹ ماه و اعتباری بالغ بر ۲.۶ میلیارد تومان را برای تدوین پیوست در نظر گرفته است.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، اعضای اصلی گروه تدوین کننده پیوست فرهنگی رایتل در حالی پنجشنبه قبل در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه دور هم جمع شدند که تمامی اعضا به غیر از رئیس حوزه‌های علمیه از تهران به قم رفته بودند و در واقع طی این مسافت و حضور به موقع پای میز مذاکره حاکی از جدیت آنان برای پیشبرد اقدامات اجرایی این بخش بود.
شاید اگر موافقت میزبان (حوزه علمیه) هم در کنار نظرات مثبت سایر اعضا قرار می‌گرفت تا به امروز حداقل ستادی مستقل را برای توسعه الزامات و چارچوب‌های این پیوست‌ها شاهد بودیم اما عدم رضایت رئیس حوزه‌های علمیه مانعی برای این کار شد.
اما در کل مفادی که در قرارداد چهار جانبه قید شده بود به نقل از معاون فناوری وزیر ارتباطات شامل بندهایی بود که در آن به بازه زمانی همکاری اشاره و در آن میزان هزینه‌ها نیز دیده شده بود تا بر مبنای آن کلیه موانع پیش پای دولت و مسئولان اجرایی برداشته شود و زمینه تدوین هر چه سریع‌تر این پیوست فراهم شود.
مرتضی براری دربارهٔ مدت زمان در نظر گرفته شده برای این قرارداد و هزینه‌های در نظر گرفته شده برای آن به تسنیم گفت: در قرارداد اصلی بین اعضای این کنسرسیوم بازه زمانی ۹ ماه در نظر گرفته شده است و اعتبار ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای آن در نظر گرفته شده است.
وی افزود: البته در این قرارداد و در بخش هزینه‌ای و اعتبارات تا ۲۵ درصد قرارداد برای تغییرات احتمالی در نظر گرفته شده است.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه مشتقات فنی پروژه نیز در این قرارداد لحاظ شده است دربارهٔ اینکه چرا حوزه علمیه حاضر به امضا قرارداد نشد؟، گفت: سبب آن را نمی‌دانم اما پیش از این نیز جلساتی را با اعضا داشتیم که آمادگی خود را برای انجام کار اعلام کرده بودند.
او گفت: تدوین این پیوست هرچه عقب افتد به ضرر جامعه خواهد بود چرا که در برابر تکنولوژی که این روزها جزو ارکان اصلی پیشرفت جوامع به حساب می‌آید، ایستاده‌ایم و مردم را از خدماتی نوین محروم کرده‌ایم و علاوه بر آن ما تنها این اپراتور را در کشور ندارم و سایر فعالین نیز درصدد پیاده‌سازی این خدمات در کشور می باشند که باید زمینه آن را پیش از ورودشان فراهم کنیم.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *