۳ هزار دستگاه آمبولانس فرسوده نیازمند نوسازی در کشور داریم

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: سه هزار دستگاه آمبولانس در کشور فرسوده است که نوسازی آن ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

۳ هزار دستگاه آمبولانس فرسوده نیازمند نوسازی در کشور داریم

به گزارش ممتاز نیوز، جعفر میعادفر روز شنبه در حاشیه همایش پدافند غیرعامل در شهرستان اسفراین خراسان شمالی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: نوسازی ناوگان آمبولانس در کشور  از دغدغه های این نهاد است و همواره پیگیر جذب اعتبار برای رفع این مشکل هستیم.

وی افزود: فرسودگی آمبولانس ها مربوط به تمامی مناطق کشور است و محدود به استان خاصی نیست.

رییس سازمان اورژانس کشور یادآور شد: براساس برنامه ریزی ها و هماهنگی های انجام شده با دستگاه های مربوطه، هر سال یکهزار دستگاه آمبولانس وارد کشور می شود تا جایگزین سه هزار دستگاه فرسوده شود.

وی عنوان کرد: تاکنون تامین اعتبار یکهزار دستگاه آمبولانس مصوب و تا پایان امسال نیز تخصیص می یابد.

رییس سازمان اورژانس کشور بیان کرد: همچنین با موافقت دولت، نیکوکاران می توانند در این امر مشارکت کنند و یکهزار دستگاه آمبولانس را وارد کنند که در این صورت از عوارض گمرکی معاف خواهند شد و حدود ۴۰ درصد هزینه آمبولانس پایین خواهد آمد.

 رییس اورژانس کشور شامگاه جمعه در سفر به خراسان شمالی از بخش اورژانس بیمارستان امام علی(ع) و پایگاه شماره یک اورژانس بجنورد بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات این پایگاه ها قرار گرفت.

میعادفر در این بازدید ۲ دستگاه شوک خودکار آی ای دی (AED) به اورژانس خراسان شمالی اهدا و دستور تامین یک دستگاه موتورسیکلت اورژانس را صادر کرد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *