۴۴ میلیون حمله سایبری به پایگاه اینترنتی‌های دولتی رژیم صهیونیستی

۳۰ آبان ،

22-355.jpg

از آغاز حملات موشکی در نوار غزه، وب‌ پایگاه اینترنتی‌های دولت اسرائیل هدف حملات سایبری قرار گرفته‌اند. تعداد این حملات تاکنون به ۴۴ میلیون حمله رسیده است. اسرائیل این حملات را “جبهه دوم جنگ” نامیده است.

به گزارش تفسیری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حکومت اسرائیل اذعان کرده که از هنگام آغاز حملات موشکی این کشور به نوار غزه جنگی سایبری نیز درگرفته و وب‌ پایگاه اینترنتی‌های دولتی در معرض شدیدترین حملات سایبری قرار گرفته‌اند.

به نقل از روزنامه دویچه وله، به نقل از یوال اشتاینیتز، وزیر حاویی اسرائیل، در عرض چهار روز ۴۴ میلیون حمله سایبری صورت گرفته که بجز یکی، همگی با موفقیت دفع شده‌اند.

گروه «هکرهای ناشناس» مدعی است که ده‌ها وب‌ پایگاه اینترنتی دولتی را دچار اختلال کرده است. در یکی از اطلاعیه‌های این گروه آمده است که بیش از اندازه خود را به این محدود کرده بودند که تنها نظاره‌گر «حملات بی‌رحمانه و بربرمنشانه» اسرائیل علیه فلسطینیان باشند.

«هکرهای ناشناس» همچنین تهدید کرده‌اند که اگر اسرائیل اقدامی برای از کارانداختن ارتباطات تلفنی و اینترنتی در نوارغزه انجام دهد، باید در انتظار «خشم بی‌پایان» این گروه باشد.

اسرائیل و حماس حملات متقابل خود علیه را یکدیگر در چهار روز اخیر با جنگی اینترنتی همراه کرده‌اند. هر دو طرف تقریبا لحظه به لحظه حملات خود را با استفاده از پایگاه اینترنتی‌های اینترنتی اعلام می‌کنند. به طور مثال ارتش اسرائیل در توییتر اعلام می‌کند که «حمله‌ای گسترده به نوار غزه» آغاز خواهد کرد.

در یک توییت دیگر به رهبران حماس پیشنهاد شده که در روز روشن خود را نمایان نسازند.

از وقت آغاز حملات اسرائیل، هیچ خبرنگار خارجی اجازه ورود به نوار غزه را نداشته و تنها آماری که از شمار زخمی‌ها و کشته‌شدگان در دست است از سوی دو جناح این درگیری‌ها اعلام شده است. این منابع خبری تا چه اندازه دقیق می باشند؟

حماس هم در مقابل تهدید می‌کند که «دستان مبارک ما رهبران و سربازان شما را هر کجا که باشید به چنگ خواهد آورد. شما درهای جهنم را گشود‌ه‌اید». این‌ها و تهدیدهایی نظیر این در چند روز اخیر از سوی «بریگاد القاسم»، نماینده شاخه نظامی حماس در توییتر به کرات به چشم می‌خورند.

به گفته یک سخنگوی ارتش اسرائیل، از جنگ پیش که نزدیک به چهار سال از آن می‌گذرد، در شبکه‌های اجتماعی نیز عرصه ‌جنگ سایبری گشوده شد و نزدیک به دو ماه است که در ارتش اسرائیل یک بخش ویژه سایبری متشکل از ۳۰ سرباز تشکیل شده است. این گروه مسوول تنظیم فیس بوک، فلیکر و یوتیوب است.

حماس هم به نوبه خود هم فیس بوک دارد و هم وب‌سایت‌هایی به زبان‌های مختلف.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *