۴ پهپاد اوکراینی سرنگون شدند

در ادامه حمله‌های پهپادی و موشکی ارتش اوکراین در عمق خاک روسیه، شب گذشته ۴ پهپاد اوکراینی در مناطق مختلف روسیه سرنگون شدند.

۴ پهپاد اوکراینی سرنگون شدند

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که که نیروهای پدافند هوایی ارتش این کشور شب گذشته یک پهپاد را بر فراز منطقه کورسک، دو پهپاد در منطقه لیپتسک و همچنین یک پهپاد در منطقه تولا را رهگیری و منهدم کردند.

در ادامه حمله‌های موشکی و پهپادی ارتش اوکراین به عمق خاک روسیه، وزارت دفاع روسیه دوشنبه گذشته نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد سامانه‌های پدافند هوایی ارتش این کشور موفق شدند ۳ پهپاد مهاجم ارتش اوکراین را در آسمان منطقه بریانسک سرنگون کنند.

«الکسی بوگوماز» فرماندار منطقه بریانسک روسی نیز یکشنبه گذشته اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور یک پهپاد مهاجم ارتش اوکراین را در آسمان این کشور رهگیری و منهدم کرد. بوگوماز با انتشار بیانیه‌ای در کانال تلگرامی خود نوشت: نیروهای پدافند هوایی روسیه توانستند تلاش دیگری از سوی رژیم کی یف را خنثی کنند و یک پهپاد از نوع هواپیما بر فراز قلمرو منطقه تروبچفسکی (استان بریانسک) منهدم شد و تلفات یا خسارتی در پی نداشت.

پیش از این نیز ژنرال «سرگئی رودسکوی» رییس اداره عملیات اصلی ستاد کل و معاون اول رییس ستاد مشترک ارتش روسیه اعلام کرد که نیروهای مسلح اوکراین همچنان توان رزمی خود را حفظ کرده‌اند و می‌توانند ضدحملات جدیدی آغاز کنند. وی دراین‌باره گفت: تلاش دیگری برای ضدحمله از طرف نیروهای مسلح اوکراین با کمک کشورهای غربی منتفی نیست.

این ژنرال روس در ادامه تشریح کرد که « نیروهای مسلح اوکراین همچنان توانایی رزمی خود را برای انجام عملیات فعال حفظ کرده اند. در آینده، مشروط بر اینکه کمک‌های نظامی در مقیاس وسیع از سوی غرب وجود داشته باشد، نمی‌توان تلاش دیگری برای یک ضد حمله را رد کرد.»

انتهای پیام/


جهان

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.