۵۰میلیون لینک از جستجوگر گوگل حذف شد

۱۱م دیماه ، خبرگزاری‌ها- گوگل در سال ۲۰۱۲ مجبور به حذف ۵۰ میلیون لینک از جستجوگر خود به سبب نقض کپی‌رایت و نگرانی از تبعات حقوقی این مسأله شد.

آماری که توسط خود گوگل در این زمینه ارائه شده نشان می دهد این شرکت که نگران بوده نمایش این ۵۱٫۵ میلیون لینک در جستجوگرش سبب شکایت حامیان حقوق مالکیت معنوی و محکومیت این شرکت به پرداخت جریمه های سنگین شود، چاره ای جز پاک کردن آنها نداشته است.

رسیدگی به شکایات احتمالی در این زمینه در آمریکا بر مبنای قانونی موسوم به Digital Millennium Copyright Act صورت می گیرد که بر طبق آن اشخاصی که مدعی مالکیت بر محتوا در اینترنت و بازنشر غیرقانونی آن باشند می توانند به دادگاه شکایت کرده و تقاضای دریافت غرامت کنند.

گوگل تنها در سال ۲۰۱۲ بیش از ۳٫۵ میلیون درخواست برای عدم نمایش لینک به پایگاه اینترنتی های مختلف در جستجوگر خود به همین سبب دریافت کرده است. البته بعضی از استودیوهای هالیوودی و شرکت های پخش موسیقی برای پیگری این مساله از برنامه های نرم افزاری خودکار استفاده می کنند که خطاهایی نیز دارند و سبب طرح ادعاهای بی مورد می شوند.

بیشترین شکایات و درخواست های طرح شده از گوگل مربوط به انجمن Recording Industry Association of America آمریکا با بیش از ۷٫۸ میلیون مورد شکایت بوده است.

IT Iran
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ