۵۵۰ شهید گمنام در ناجا / بازگشت پیکر ۸۵ شهید به آغوش خانواده

مدیرکل امور ایثارگران نیروی انتظامی گفت: از بین ۵۵۰ شهید گمنام این نیرو تاکنون پیکرهای مطهر ۸۵ شهید با انجام آزمایش های DNA شناسایی و به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

۵۵۰ شهید گمنام در ناجا / بازگشت پیکر ۸۵ شهید به آغوش خانواده

به گزارش ممتاز نیوز، سردار عبدی که به منظور اعلام خبر شناسایی پیکر مطهر شهید “محمد آقالر” به مادر گرامیش در منزل این شهید حضور یافته بود، در حاشیه آن اظهار کرد: تعداد ۵۵۰ نفر از شهدای نیروی انتظامی که در دوران دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت نائل آمدند جاویدالاثر بودند که از این تعداد تا کنون ۸۵ پیکر با انجام آزمایش های DNA شناسایی و به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

وی با بیان اینکه هنوز ۴۶۵ خانواده شهید ناجا در انتظار شناسایی پیکر شهدای خود هستند افزود: امیدواریم با اقداماتی که از طریق کمیته تحقیق و تفحص صورت می گیرد بتوانیم هر چه زودتر خبر شناسایی پیکر این شهدا را به خانواده هایشان اعلام کرده و به انتظار طولانی آنها پایان دهیم.

وی گذر زمان، مدفون شدن بخش عمده ای از پیکر شهدا در خاک کشور عراق ، فرسایش زمین و … را از جمله مشکلات پیش روی کار تحقیق و تفحص پیکرهای شهدا عنوان و اظهار کرد: ولی با این حال کمیته تحقیق و تفحص به کار خود ادامه می دهد تا پیکرهای این عزیزان به کشور بازگشته و در خاک ما آرام گیرند.

 مدیرکل امور ایثارگران ناجا با تاکید بر اینکه آزمایش DNA به لحاظ علمی یکی از مطمئن ترین و دقیق ترین آزمایش هایی است که از این روش برای تشخیص پیکرهای شهدا استفاده می شود افزود: در این روش نمونه DNA پیکرهای تفحص شده با نمونه خون پدر و مادر و یا برادر و خواهر شهدا که از قبل گرفته شده و در آرشیو نگهداری می شوند تطبیق داده می شود و از این راه هویت اصلی پیکر مورد شناسایی قرار می گیرد و می توانم به جرأت اعلام کنم که هیچ گونه خطایی در این آزمایش وجود ندارد.

انتهای پیام/

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.