۵ مانع اصلی رشد بیمه الکترونیک در کشور

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز به نقل از بینا در تاریخ دوشنبه ۸ آبان ،

خبرگزاری فارس: ۵ مانع اصلی رشد بیمه الکترونیک در کشور

بینا- رئیس مؤسسه آموزش عالی بیمه اکو گفت: کمبود زیرساخت مناسب مخابراتی جهت پرداخت حق بیمه و همچنین نگرانی از فاش شدن اطلاعات شخصی از موانع رشد بیمه الکترونیکی در کشور است.
آتوسا گودرزی رئیس مؤسسه آموزش عالی بیمه اکو در ادامه دومین کنفرانس تخصصی بیمه الکترونیکی گفت: در کشور ما رویکرد چارچوب‌های تنظیمی و مقرراتی، بیشتر بر مبنای تعرفه‌ای است، در حالی که در کشورهای دیگر این چارچوب‌ها بیشتر غیرتعرفه‌ای است.
وی در مورد مزایای استفاده از تجارت الکترونیک گفت: تجارت الکترونیکی سبب کاهش موانع ورود به بازار، ایجاد حق انتخاب بیشتر برای مصرف‌کنندگان و درنهایت منجر به کاهش بها و افزایش سودآوری و رقابت خواهد شد.
گودرزی ادامه داد: رقابت در صنعت بیمه به سبب مشابهت بسیار خدمات بیمه‌ای بسیار دشوار است، اما بیمه الکترونیکی سبب ایجاد تمایز بین شرکت‌ها به سبب کاهش بها‌ها می‌شود.
وی در مورد مزایای بیمه الکترونیکی گفت: ارتباط مستقیم با مشتری و کاهش بها سرمایه اولیه از مهمترین مزایای این موضوع است.
رئیس مؤسسه آموزش عالی بیمه اکو در مورد موانع رشد بیمه الکترونیکی در کشور گفت: بیمه الکترونیکی قدرت لازم برای جذب مشتریان بالقوه را ندارد و همچنین در رشته‌های پیچیده بیمه‌ای با ارزش معاملاتی بالا، کاربرد ندارد.
وی افزود: کمبود زیرساخت مناسب مخابراتی جهت پرداخت حق بیمه و همچنین نگرانی از فاش شدن اطلاعات شخصی از دیگر موانع رشد بیمه الکترونیکی در کشور است.
گودرزی در مورد موانع قانونی ایجاد بیمه الکترونیکی تصریح نمود: واقعی نبودن امضای الکترونیکی در کشور از مهمترین موانع قانونی در این زمینه است.
به گفته وی، امکان دسترسی بیسیم به اطلاعات بیمه‌ای شرکت‌ها، اجرای فرایند درخواست و رسیدگی به خسارت از طریق اینترنت و همچنین ایجاد مقایسه‌ای خدمات بیمه‌ای برای مشتریان از جمله ظرفیت‌های موجود در بیمه الکترونیکی است.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *