۵ نکته امنیتی بانکداری الکترونیک مختص عید

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

تعطیلات نوروز طولانی ترین تعطیلات رسمی کشور و زمان مناسبی برای تژدید قوا و باز آفرینی توانایی هاست. در کنار تمام نکات مثبت تعطیلات این تعطیلات طولانی فرصت خوبی را برای سارقان فراهم می کند تا بخواهند از اطلاعات شما سوء استفاده کنند.

خبراقتصادی:توصیه های زیر به شما کمک می کند تا تعطیلات امنی را سپری کنید:

۱٫ عجله نکنید

روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز سیستم بانکداری کشور تعطیل نیست شعب کشیک و کارکنان زحمت کش بانک مشغول فعالیت می باشند اما به سبب کم شدن تعداد میزان قطعی و خرابی های خود پرداز ها هم افزایش می یابد. اگربه خود پرداز مشکل دار برخوردید کمی صبور باشید و به سراغ یک دستگاه دیگر بروید برای حل شدن سریعتر مشکل از غریبه ها کمک نگیرید و اطلاعات حسابتان را در اختیار غریبه ها نگذارید.

۲٫ پایگاه اینترنتی های یک شبه

خیلی ها در تعطیلات نوروز ترجیح می دهند از منزل خارج نشوند و همه خرید هایشان را از طریق اینترنت انجام دهند دقت کنید بسیار از کلاهبرداران از این امر خبردارند پس مراقب باشید سراغ پایگاه اینترنتی های معتبر بروید هیچ پایگاه اینترنتیی یک شبه راه نمی افتد پس به پایگاه اینترنتی های ناشناسی که بسیار سریع و دم عید راه اندازی شده اند اعتماد نکنید.

۳٫ کارت های هدیه

خیلی سازمان ها، نهاد ها و اشخاص ترجیح می دهند عیدی را به شکل کارت هدیه پرداخت کنند دقت کنید مراقب کارت های هدیه تان باشید. کارت های هدیه تمام مشخصات سایر کارت های بانکی را دارند با این تفاوت که بی نام می باشند پس اگر خدای نکرده رمز شما لو برود سارقین احتمالی بسیار راحت تر می توانند حساب شما را خالی کنند.

۴٫ بانکداری الکترونیک

خیلی ها از انجام عملیات بانکی در نوروز اجتناب می کنند و به سراغ سیستم های قدیمی پرداخت نقدی می روند با این تصور که بانک ها در این ایام تعطیلند و اگر در پرداخت های الکترونیک مشکلی پیش بیاید کسی پاسخگو نیست.

این به معنی پذیرش ریسک جابه جایی پول است. این درحالیست که بانک ها درایام تعطیل هم خدمت رسانی های ویژه ای دارند و برای نوروز برنامه ریزی کرده اند از سوی دیگر در بانکداری الکترونیک هیچ وجهی گم نمی شود و بعد از تعطیلات هم می توانیدتکلیف تراکنش های ناموقت را مشخص کنید.

۵٫ شعب کشیک را شناسایی کنید

بهتر است قبل از انجام هر عملیات بانکی در ایام تعطیل و روزهای پایانی سال به پایگاه اینترنتی بانکتان مراجعه کنید ویا باتماس با مرکز تماس بانکتان از وضعیت شعب کشیک مطلع شوید و نزدیک ترین شعبه برای انجام کارتان را انتخاب کنید


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *