۵ کشتی مشهور در طول تاریخ +عکس

HMS victory

کشتی ها از همان ابتدای ساختشان دارای داستان های بسیار متفاوت هستند. برخی از این کشتی ها در دوران خاصی با انجام کارهای منحصر به فردی به عنوان برترین کشتی ها انتخاب و معروف شده اند.

سانتا ماریا

سانتا ماریا

یک از کشتی های بسیار معروف دنیا را شاید کمتر کسی بشناسد! سانتا ماریا کشتی است که کریستف کلمب به همراه آن به قاره آمریکا رفت و توانست این قاره را برای اولین بار کشف کند. این کشتی ۴ سفر بسیار طولانی را در طول عمر خود تجربه کرد و سپس در سال ۱۴۹۲ برای همیشه از بین رفت. پس از کشتی ۴ نمونه از روی آن ساخته شد ولی هیچکدام به زیبایی و البته کارایی نمونه اصلی نشدند.

HMS victory

HMS victory

یکی از بزرگترین کشتی های تمام چوبی دنیا و همچنین یکی از نمادهای دریایی در اواخر قرن ۱۸ و اوایل قرن ۱۹ همین کشتی است.  “HMS victory” که به عنوان یکی از بزرگترین نمادهای انگلستان شناخته می شود، در دوران جنگ ترافلگار به عنوان کشتی اصلی به ناخدایی نلسون انجام وظیفه می کرد. این کشتی در سال ۱۹۲۲ بازسازی شد و این روزها در یکی از موزه های پورث موس نگه داری می شود.

ناو بیسمارک

ناو بیسمارک

شاید هیچ کشتی به اندازه “بیسمارک” برای نیروی دریایی انگلستان ترسناک نبود. این کشتی با داشتن طولی برابر با ۲۵۰ متر و سرعت ۳۰ گره دریایی به یکی از غول های دریا مشهور است.

این کشتی در سال ۱۹۴۱ به آب انداخته شد و در ماه می با چند کشتی درگیر و آن ها را غرق کرد. پس از آن برای تعمیر به سمت ساحل فرانسه رفت اما هیچ گاه به مقصد نرسید. ناوهای انگلیسی که او را تعقیب می کردند بعد از دو ساعت جنگ توانستند بیزمارک را با تمام ۲۲۰۰ خدمه اش به کف اقیانوس بفرستند و در سال ۱۹۸۹ بقایای آن کشف شد.

ناو آریزونا

ناو آریزونا

یکی از ناوهای مشهور آمریکایی همین ناو آریزونا است. این ناو بر اثر حمله برق آسای ژاپنی ها به بندر پرل هاربر در سال ۱۹۴۱ غرق شد. بمبی که بر روی این ناو افتاد باعث شد تا بدنه کشتی تکه پاره شود و همچنین ۱۱۷۷ نفر از خدمه ۱۴۰۰ نفری آن کشته شدند. پس از جنگ تعدادی از کشتی هایی که در این حادثه غرق شده بودند تعمیر شدند اما آریزونا همچنان به همان صورت قرار دارد و سالانه مردم زیادی برای بازدید از ان به پرل هاربر می روند.

تایتانیک

تایتانیک

بدون شک همه شما می دانید که معروف ترین کشتی در دنیا همین تایتانیک است. این کشتی در سال ۱۹۱۲ و در اولین سفر دریایی اش در حالی که بیش از ۱۵۰۰ مسافر و خدمه در آن حضور داشت بعد از برخورد با کوه یخ غرق شد. تایتانیک در زمان خودش به عنوان مجلل ترین کشتی دنیا شناخته می شد.

The post ۵ کشتی مشهور در طول تاریخ +عکس appeared first on ممتازنیوز.

مطالب مرتبط:

  1. با گران بهاترین الماس های دنیا آشنا شوید
  2. کاریکاتور های دیدنی از شخصیت های مشهور
  3. کلیدهای جدید Kaspersky به تاریخ ۳ آذر ۸۹

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *