۶۴ میلیون جابجایی در دور اول سفرهای نوروزی

۱فروردین ۱۳،

معاون وزیر راه با اشاره به انجام ۶۴ میلیون جابجایی و ثبت ۷۵ میلیون تردد خودرو در جاده‌ها تا روز قبل گفت: همچنین تا دیروز یک میلیون جابجایی در بخش ریلی داشته‌ایم.

 به گزارش ممتازنیوز به نقل از فارس، شهریار افندی‌زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: امسال استان‌های خراسان رضوی، مازندران، فارس، و اصفهان بیش‌ترین تقاضای سفر را داشته‌اند.

وی با اشاره به کاهش سوانح رانندگی در طرح نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: از ۲۴ اسفند ماه طرح ترافیک نوروزی آغاز شد و تلاش کردیم تا امروز سفرها به بهترین نحو انجام شود.

رئیس سازمان راهداری ادامه داد: تا روز قبل ۶۴ میلیون جابجایی در کل کشور انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸ درصد رشد داشته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: تا روز قبل در بخش ریلی نیز یک میلیون جابجایی، در بخش هوایی ۴۰۰ هزار جابجایی و در بخش دریایی یک و نیم میلیون جابجایی انجام شد.

رئیس سازمان راهداری ادامه داد: در بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای تا روز قبل ۲۵ میلیون جابجایی انجام شد.

افندی زاده با اشاره به توسعه مرکز مدیریت راه‌ها تصریح کرد: ۹۵۰ دستگاه تردد شمار در جاده‌های کشور نصب شده است که تا روز قبل ۷۵ میلیون تردد خودرو را در طرح نوروزی ثبت کرده‌اند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به فعالیت ۱۱ هزار و ۵۰۰ راهدار در قالب یک هزار و ۴۰۰ اکیپ راهداری تصریح کرد: راهداران آماده ارائه خدمات به مسافران می باشند.

وی با بیان اینکه امروز دور دوم سفرهای نوروزی آغاز شد افزود: محورهای چالوس، هراز، قم – تهران و قزوین – رشت امروز ترافیک نیمه سنگینی دارند.

وی با اشاره به کاهش سوانح رانندگی در بخش حمل و نقل خصوصی و حمل و نقل عمومی جاده‌ای در نوروز امسال افزود: طبق آمار سوانح رانندگی کاهش یافته است و این امر با وجود افزایش سفرهای نوروزی رخ داده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: نوروز امسال در فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن و بنادر متناسب با تقاضا و سفرهای نوروزی کشیک‌های نوروزی فعال است.

افندی‌زاده افزود: همچنین در پایانه‌های مسافری جاده‌ای نیز دفاتر سازمان راه‌داری مستقر می باشند.

معاون وزیر راه با اشاره به فعالیت دقیق مراکز مدیریت راه‌ها در اطلاع‌رسانی به روز وضعیت جاده‌ها گفت: وضعیت ترافیک جاده‌ها به صورت آنلاین در پایگاه اینترنتی www.iran141.ir در دسترس مردم است.

وی اضافه کرد: سامانه برخط وضعیت ترافیک کشور نیز در پایگاه اینترنتی مذکور وضعیت ترافیک جاده‌ها را به صورت آنلاین ارائه می‌دهد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: همچنین تلفن گویای ۱۴۱ وضعیت راه‌ها و تلفن ۱۳۴ هواشناسی جاده‌ای را به اطلاع مردم می‌رساند.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *