۶ عامل سرطان‌زا اما پر مصرف

۲۲م دیماه ،

بسیاری از مواد و لوازمی که روزانه مورد استفاده قرار می دهیم، سبب بروز سرطان می شوند…

ممتازنیوز: تحقیقات تازه انجام شده در خصوص عملکرد “ساخارین ” در بدن نشان داد تمام محصولات حاوی ساخارین سبب سرطانی شدن سلول ها می شوند.

دهانشویه ها

دانشمندان در آخرین تحقیقات خود دریافتند دهانشویه های حاوی اتانول احتمال ابتلا به سرطان دهان را افزایش می دهد. آنها بر این باورند که اتانول بافت های دهانی را در برابر مواد سرطان زا مانند سیگار، آسیب پذیر می کنند. دانشمندان معتقدند اسـتفاده از دهانشویه ها بهتر است چند روز در میان به صورت غرغره کردن باشد و از خوردن آن اجتناب شود. اشخاص سیگاری و یا اشخاصی که سابقه سرطان دهان در خانواده آنها وجود داشته و یا عوامل خطرساز دیگر ابتلا به سرطان را دارند بهتر است از انواع دهانشویه های بدون اتانول استفاده کنند. 

استاتین

استاتین ها نوعی داروی کاهنده کلسترول می باشند. دانشمندان طی تحقیقاتی که روی ۱۷۰ هزار نفر انجام شد، دریافتند اشخاصی که از داروهای حاوی استاتین در مقادیر بالا استفاده کردند، خطر ابتلا به انواع سرطان مانند سرطان سینه، سرطان روده بزرگ و سرطان پروستات در آنها افزایش پیدا کرده است.

تلفن همراه

محققان معتقدند استفاده بیش از حد از تلفن همراه به سبب امواج مضری که از آنها ساطع می گردد بر مغز و بافت آن تأثیر گذاشته و سبب ایجاد سلول های سرطانی می گردد.

ضد تعریق ها

محققان معتقدند، آلومینیوم موجود در ضدعرق ها و دئودورانت ها که “پارابن ” نامیده می گردد مانند هورمون استروژن عمل کرده و استفاده بیش از حد آن خطر ابتلا به سرطان سینه را در زنان افزایش می دهد. دانشمندان در نمونه های بافت های سرطانی ماده “پارابن ” را یافته اند و این مسئله نشان می دهد اشخاص بسیاری در معرض مواد حاوی “پارابن ” مانند مواد آرایشی بهداشتی گوناگون قرار دارند.

رنگ مو

دانشمندان با آزمایشاتی که روی اشخاصی که از رنگ مو استفاده می کنند دریافتند استفاده مکرر از رنگ موها اشخاص را در معرض ابتلا به سرطان قرار می دهد. این پژوهش ها نشان داد، اشخاصی که به طور مکرر از رنگ مو استفاده می کنند بیشتر در معرض موادشیمیایی مضر آن قرار می گیرند و به همان میزان خطرات ابتلا به انواع سرطان در آنها افزایش پیدا می کند.

باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

تیمهای راه یافته به نیمه نهایی مشخص شد آخرین اخبار لیگ ملت های والیبال 2021 نتایج زنده بازی ها