۸۴ هزار مأموریت اورژانس در ۱۱ روز؛ ۱۵درصد عملیات‌ها مختص حوادث ترافیکی

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی اعلام کرد:

سلامت > عمومی
رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی از انجام ۸۳ هزار و ۶۹۰ مأموریت اورژانس کشور در طرح امداد نوروزی از ۲۶ اسفند تا ششم فروردین خبر داد.

محمدنقی طالبیان در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: طرح امداد نوروزی از ۲۶ اسفند ۹۱ شروع شد و تا ۱۷ فروردین ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در بخش اورژانس پیش بیمارستانی طرح امداد نوروزی ۲۰۵۱ پایگاه خدمات، ۱۷۶۰۰ پرسنل فوریت‌های پزشکی، ۴۱۸۶ آمبولانس، ۵۴ اتوبوس آمبولانس، ۱۷۵ ایستگاه سلامتی و ۵۲ موتور آمبولانس در سطح کشور خدمات دهی می‌کنند.

رئیس اورژانس کشور با اشاره به خدمات دهی شبانه‌روزی همکاران اورژانس سراسر کشور در ایام طرح امداد نوروزی ۹۲ افزود: ۶۷۰۰ مأموریت در روز اول طرح، ۷۰۰۰ مأموریت در روز دوم طرح، ۷۴۰۰ مأموریت در روز سوم، ۸۱۰۰ مأموریت در روز چهارم، ۸۴۰۰ در روز پنجم، ۸۶۰۰ مأموریت در روز ششم، ۹۱۰۰ مأموریت در روز هفتم، ۹۴۰۰ مأموریت در روز هشتم، ۹۸۰۰ مأموریت در روز نهم، ۸۶۰۰ مأموریت در روز دهم و ۷۲۰۰ مأموریت هم در روز یازدهم طرح (۶ فروردین ۹۲) شده است.

طالبیان گفت: تقریبا” ۱۵ درصد کل مأموریت‌های اورژانس در این ایام مربوط به حوادث ترافیکی بوده است.

وی در خصوص کاهش یا افزایش تعداد مأموریت‌های اورژانس و حوادث ترافیکی نسبت به طرح امداد نوروزی سال ۹۱ اظهار داشت: در کل تعداد مأموریت‌های اورژانس نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده است ولی حوادث ترافیکی خوشبختانه کاهش یافته است که درصد این کاهش را در پایان طرح با برآورد دقیق اعلام خواهیم کرد.


RSS
منبع:همشهری آنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *