۱۰۰ میلیون عدد سرنگ ذخیره داریم

به گزارش ممتازنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،

مدیرعامل کارخانه سرنگ هلال ایران گفت: دنیا همه درها را هم به روی ما ببندد قادریم نیاز داخل را تولید کنیم و الان هم به اندازه دوسال نیاز کشور ذخیره سرنگ داریم.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران حاضر در محل؛محمد خادم علیزاده رییس هیات مدیره و مدیرعامل کارخانه سرنگ هلال ایران (سها) در دیدار با وزیر بهداشت و معاونان این وزارتخانه که برای بازدید از خطوط تولیدی این کارخانه و افتتاح خطوط جدید تولید به کارخانه سها رفته بودند، اظهار داشت: همه درها را هم که به روی کشور ما ببندند می توانیم نیاز داخل را تامین کنیم، هم اکنون نیز به اندازه دو سال، یعنی ۱۰۰ میلیون عدد سرنگ ذخیره تولیدی در انبارهایمان داریم و جای هیچ نگرانی نیست.

وی افزود: با وجود همه فشارها و در اختیار نداشتن ارز مرجع یک ریال هم قیمت تولیداتمان را افزایش نداده ایم زیرا معتقدیم هلال احمر باید در همه شرایطی کمک حال مردم باشد.

وی ادامه داد: نیاز سالانه کشور به سرنگ از سال ۷۲ که این کارخانه ایجاد شد ۷۰۰ میلیون عدد بوده است که ۴۳۰ میلیون آن در این کارخانه تولید شده است.

علیزاده گفت: نیار سالانه کشور به صافی دیالیز که مهمترین تولید کارخانه سهاست ۳ میلیون در سال است که ما در سال ۹۱ یک میلیون و ۸۰۰ هزار عدد از آن را تولید کرده ایم بدون اینکه در ۴ ماه گذشته توانسته باشیم ارز مرجع تهیه کنیم.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سها بیان داشت: سها ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار سِت دیالیز آماده تولید دارد و ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار سوزن فیستولا که نیاز سالانه کشور به آن ۶ میلیون است در اینجا تولید می شود.

وی سها را تنها تولیدکننده سِت تالاسمی در کشور معرفی کرد و گفت: از ۶۰۰ هزار عدد نیاز داخلی ۱۶۵۰۰۰ عدد ست تالاسمی را سها تولید می کند. همچنین یک میلیون و ۲۰۰ هزار کیسه بی کربنات سدیم از مجموع ۳ میلیون نیاز سالانه کشور را تولید می کنیم که در سال آینده این ظرفیت به ۲ و نیم میلیون کیسه ارتقا می یابد./ع۲


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ