۱۰۵ میلیارد تومان هزینه انتخابات ۹۲ در بودجه سه ماهه جای گرفت

ایران > انتخابات
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از توافق مجلس، دولت و شورای نگهبان برای درنظر گرفتن ۱۰۵ میلیارد تومان بودجه انتخابات شوراها و ریاست جمهوری در بودجه سه دوازدهم ۹۲ خبر داد.

جعفر قادری گفت: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در جلسه ظهر امروز که برای بررسی ایراد شورای نگهبان در مصوبه سه دوازدهم بودجه ۹۲ مجلس تشکیل شد، با توافق وزارت کشور، شورای نگهبان ، بودجه انتخابات سال ۹۲ را مشخص کرد تا با این اصلاح ایراد شورای نگهبان برطرف شود.

وی گفت: براساس این توافق، مقرر شد ۱۵ میلیارد تومان برای نظارت مجلس شورای اسلامی در انتخابات شوراهای شهر و روستا، ۳۵ میلیارد تومان برای شورای نگهبان در مرحله بررسی صلاحیت ها و ۵۵ میلیارد تومان هم برای وزارت کشور در مرحله اجرای انتخابات در بودجه سه دوازدهم ۹۲ لحاظ شود.

به گفته قادری این پیشنهاد از سوی نمایندگان حاضر در جلسه مطرح و به تصویب کمیسیون برنامه و بودجه رسید که فردا در جلسه علنی مجلس به بحث گذاشته می گردد.

قادری خبر داد : مبلغ که جمعا ۱۰۵ میلیارد تومان است در سقف همان رقم ۴۱ هزار میلیارد تومانی خواهد بود که برای سه ماهه اول سال ۹۲ بر مبنای بودجه ۹۱ در نظر گرفته شده و افزایش سقف آن ممکن نیست.

وی گفت: در صورت تصویب نهایی این پیشنهاد که در کمیسیون برنامه وبودجه به تصویب رسید، دولت باید این مبالغ را در اختیار مجلس، شورای نگهبان و وزارت کشور قرار دهد.

شورای نگهبان هفته قبل بودجه سه دوازدهم مصوب مجلس را به سبب عدم درج بودجه برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به مجلس بازگردانده بود.


RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.