۱۰۵ میلیارد تومان هزینه انتخابات ۹۲ در بودجه سه ماهه جای گرفت

ایران > انتخابات
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از توافق مجلس، دولت و شورای نگهبان برائ درنظر گرفتن ۱۰۵ میلیارد تومان بودجه انتخابات شوراها و ریاست جمهوری در بودجه سه دوازدهم ۹۲ خبر داد.

جعفر قادری گفت: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در جلسه ظهر امروز که برائ بررسی ایراد شورای نگهبان در مصوبه سه دوازدهم بودجه ۹۲ مجلس تشکیل شد، با توافق وزارت کشور، شورای نگهبان ، بودجه انتخابات سال ۹۲ را مشخص کرد تا با این اصلاح ایراد شورای نگهبان برطرف شود.

وی گفت: براساس این توافق، مقرر شد ۱۵ میلیارد تومان برائ نظارت مجلس شورای اسلامی در انتخابات شوراهای شهر و روستا، ۳۵ میلیارد تومان برائ شورای نگهبان در مرحله بررسی صلاحیت ها و ۵۵ میلیارد تومان هم برائ وزارت کشور در مرحله اجرای انتخابات در بودجه سه دوازدهم ۹۲ لحاظ شود.

به گفته قادری این پیشنهاد از سوی نمایندگان حاضر در جلسه مطرح و به تصویب کمیسیون برنامه و بودجه رسید که فردا در جلسه علنی مجلس به بحث گذاشته می گردد.

قادری خبر داد : مبلغ که جمعا ۱۰۵ میلیارد تومان است در سقف همان رقم ۴۱ هزار میلیارد تومانی خواهد بود که برائ سه ماهه اول سال ۹۲ بر مبنای بودجه ۹۱ در نظر گرفته شده و افزایش سقف آن ممکن نیست.

وی گفت: در صورت تصویب نهایی این پیشنهاد که در کمیسیون برنامه وبودجه به تصویب رسید، دولت باید این مبالغ را در اختیار مجلس، شورای نگهبان و وزارت کشور قرار دهد.

شورای نگهبان هفته قبل بودجه سه دوازدهم مصوب مجلس را به سبب عدم درج بودجه برائ انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به مجلس بازگردانده بود.


RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ